W środę piotrkowianie świętowali podwójnie. 21 marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji Centrum idei Ku Demokracji przygotowało dla mieszkańców wiele atrakcji. Od samego rana uczniowie z piotrkowskich szkół zadbali o to, by umilić czas pasażerom komunikacji miejskiej, recytując wiersze w autobusach. Wolontariusze mieli ze sobą małe tomiki poezji, które wręczali wszystkim podróżującym.
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to także Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji po raz trzeci akcję organizuje Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie. Atrakcji na pewno nie zabraknie.
O osobach walczących za nasz kraj powinno się pamiętać zawsze, 1 marca szczególnie, bo tego dnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piotrkowie złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą bohaterów antykomunistycznego podziemia.
Jeśli urodziłaś się pod znakiem Barana Twoim literackim archetypem będzie Scarlett O’Hara, Basia Wołodyjowska albo Marek Winicjusz. Tak w życiu, jak i w miłości, jesteś prawdziwym wojownikiem.
Czy policjant z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim znęca się nad swoją żoną? Zawiadomienie w tej sprawie trafiło do prokuratury, która od listopada 2017 roku prowadzi postępowanie.
W najbliższą niedzielę, 12 listopada, o godzinie 18.00 w Centrum Idei ku Demokracji odbędzie się spektakl słowno-muzyczny pt. "Twórczość Feliksa Nowowiejskiego - jej patriotyczne przesłanie dla następnych pokoleń". W trakcie koncertu zostaną wykonane pieśni patriotyczne Feliksa Nowowiejskiego, poezja, słowo wiążące, a punktem kulminacyjnym spektaklu będzie nauka pieśni ROTA i wspólne jej wykonanie. W koncercie wystąpią profesjonalni muzycy.
Dina Feldman, działaczka z Izraela, zasiadająca przez wiele lat w tamtejszym rządzie szuka swoich korzeni, w tym również w Piotrkowie. Od lat jeździ po Polsce i trafia na historie swoich przodków. Jej ojciec Abraham Mevarech (Bęczkowski) był pionierem ruchu Mizrachi w Piotrkowie. A teraz okazuje się, że prapradziadek Diny Feldman walczył pod wodzą Kościuszki a jego postać widnieje na słynnej „Panoramie Racławickiej”. Pochodził z Piotrkowa i tu został pochowany w połowie XIX wieku.
W związku z 75. rocznicą likwidacji getta w Piotrkowie w środę w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się koncert pieśni żydowskich. Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali się: Olga Avigail Mieleszczuk (śpiew) i Grzegorz Bożewicz (akordeon).
Grupa 50 osób narodowości Żydowskiej odwiedziła Wolbórz. Chasydzi z Izraela, Stanów Zjednoczonych i innych miejsc ze świata podróżują po Polsce odwiedzając miejsca gdzie żyli ich przodkowie.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika zaprasza na koncert pamięci żydowskich mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego, który odbędzie się 18 października o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych MBP przy ul. Jerozolimskiej 29.