Autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego będą kursować według rozkładu feryjnego. W związku z epidemią koronawirusa, w trosce o zdrowie pasażerów od poniedziałku, 16 marca profilaktycznie z przodu autobusów zostaną wprowadzone „strefy wydzielone”, dlatego tymczasowo nie kupicie biletów u kierowców.
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce i absencją urzędników, z uwagi na zamknięcie szkół i sprawowanie opieki nad dziećmi, od 16 marca do odwołania Starostwo Powiatowe prosi o ograniczenie wizyt interesantów w Wydziale Komunikacji.
Wydziały komunikacji, w tym także ten w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie, od kilku tygodni przeżywają prawdziwe oblężenie. Codziennie do powiatowego urzędu przychodzi blisko 250 osób, które chcą zgłosić fakt zbycia lub nabycia pojazdu.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zwiedzania wystawy „Dzieje i zagłada gminy żydowskiej w Piotrkowie”, zorganizowanej w związku z przypadającą w tym roku 80. rocznicą utworzenia pierwszego getta w okupowanej Europie.
Kilka miesięcy temu otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników sygnał, że mur okalający cmentarz żydowski w Piotrkowie Trybunalskim regularnie... znika. Najprawdopodobniej jest rozkradany. Postanowiliśmy zająć się tą sprawą, co okazało się nie lada wyzwaniem.
VII edycja "Szabatonu", organizowanego w Piotrkowie Trybunalskim jest okazją do świętowania i umacniania stosunków polsko-żydowskich. Oficjalnym rozpoczęciem tej edycji wydarzenia było spotkanie i złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym zamordowanych przez Niemców Polaków i Żydów w lesie wolborskim. Nie zabrakło płomiennych przemów, a także łez wzruszenia.
Około 350 osób wzięło udział w wydarzeniu „Granice pamięci” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną z okazji zbliżającej się rocznicy powstania getta w Piotrkowie Trybunalskim.
8 października minie 80 lat od utworzenia przez hitlerowców getta żydowskiego w Piotrkowie. Pierwszego getta w okupowanej Europie. W ramach obchodów tej rocznicy Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim organizuje wydarzenie pn. „Granice pamięci”.
Rozpoczął się piotrkowski Tydzień Nauki i Techniki. Do końca kolejnego tygodnia w Mediatece 800-lecia przygotowano wiele atrakcji. Będą pokazy naukowe, warsztaty oraz konkursy z nagrodami.
Próbowali „podpalić” uczelnię, własnoręcznie wyrabiali marcepany, strzelali z łuku i budowali własne wulkany, te i wiele jeszcze innych ciekawych projektów realizowali uczestnicy zajęć Uniwersytetu Pierwszego Wieku w Piotrkowie. W piątek odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego dla najmłodszych słuchaczy piotrkowskiej uczelni. Dyplomy i nagrody małym studentom wręczał dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego Filii UJK w Piotrkowie dr hab. Jacek Bonarek.