Po raz kolejny młodzież z terenu gminy Wola Krzysztoporska pomaszerowała na Góry Borowskie. Wszystko po to, by pamiętać o bohaterach, którzy w 1939 r. oddali tam życie w obronie ojczyzny.
Pierwsze od 26 lat Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi zakończyły się w niedzielę w Bogusławicach, równocześnie odbywały się tam Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi.
Ceremoniał dożynkowy w gminie Sulejów tym razem odbył się w miejscowości Witów. Na mieszkańców czekały: konkurs na najpiękniejszy wieniec, przegląd zespołów ludowych i stoiska z produktami regionalnymi.
Spłonęła jedna z elektrowni wiatrowych zlokalizowanych w Oprzężowie w gminie Wola Krzysztoporska.
Błyskawiczna interwencja policjantów uratowała życie 22-letniemu mieszkańcowi Tomaszowa. Mężczyzna został ściągnięty z torowiska tuż przed jadącym pociągiem. Niestety jeszcze przed przyjazdem funkcjonariuszy zdążył się okaleczyć. Policjanci odebrali mu nóż, założyli opatrunek na krwawiącą rękę i przekazali załodze pogotowia ratunkowego.
Tym razem nie było bezpośredniej krytyki władz Polski, choć komentatorzy twierdzą, że jego wypowiedź dotyczyła również naszego kraju. Chodzi o szefa Komisji Europejskiej Jean Claude – Junkcera, który wygłosił w środę w PE doroczne orędzie o stanie Unii. Z kolei dwa dni wcześniej podczas tego samego posiedzenia Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz – Wolski, przedstawiciel naszego województwa stracił miejsce w dwóch ważnych komisjach.
- Toaleta na dworcu PKP jest płatna i… to jest dopuszczalne ale to, że jest czynna od 6 rano do 22 to jest skandal! Przecież to jest budynek użyteczności publicznej – skarży się jedna z mieszkanek Piotrkowa Trybunalskiego.
Burmistrz, przewodniczący Sejmiku Województwa, wicestarosta powiatu piotrkowskiego, radni powiatowi i miejscy, grupa inicjatywna "Obwodnica Sulejowa", a nawet przedstawiciele łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Inspekcja Transportu Drogowego, piotrkowska policja czy straż pożarna... I około stu pięćdziesięciu mieszkańców, którzy we wtorkowy wieczór zgromadzili się w sali OSP w Sulejowie, by rozmawiać na temat poprawy bezpieczeństwa na Drodze Krajowej nr 12. Nie da się ukryć, że wszystkie wymienione osoby są zgodne co do tego, że miasto potrzebuje obwodnicy. Jednak nawet przy dość koncyliacyjnej atmosferze trudno o optymizm, bo droga S12, omijająca Sulejów, powstanie najwcześniej w 2022 roku.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy poplenerowej II Plener Miast Partnerskich.
Włodarze gminy Rozprza wspierają mieszkańców, którzy chcą zainwestować w odnawialne źródła energii. Przygotowywany jest projekt, który ma na celu montaż ogniw fotowoltaicznych i solarów.