Piotrkowski oddział PTTK oraz Centrum Informacji Turystycznej zapraszają na rajd „Puchowy Śniegu Tren”. Uczestnicy będą dokarmiać leśną zwierzynę.
Barwny orszak Trzech Króli tradycyjnie przemierzył Piotrków. Mędrcy wyruszyli spod kościoła Najświętszego Serca Jezusowego i udali się do szopki przy kościele oo. Bernardynów.
Do nietypowego zdarzenia doszło w Nowy Rok kilka minut po północy. Mieszkańcy ul. Konopnickiej w Tomaszowie Mazowieckim zauważyli dwóch mężczyzn bijących nagiego człowieka. Natychmiast zaalarmowali policję, która ustaliła, że... to nagi mężczyzna wszczął bójkę, a potem sam stał się jej ofiarą.
Noc Sylwestrowa nam kojarzy się z hucznym świętowaniem, ale dla zwierząt może być prawdziwą udręką. Huk petard i fajerwerków często wywołuje u czworonogów agresję lub napady paniki, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do zawału serca.
W piątek w Gdańsku zakończył się turniej 4 Nations Cup, w którym oprócz naszej reprezentacji wystąpiły także ekipy Białorusi, Bahrajnu i Japonii. Polacy zajęli pierwsze miejsce, a w naszej reprezentacji zadebiutowali Marcin Schodowski i Stanisław Makowiejew.
Pod koniec roku smog daje się we znaki mieszkańcom regionu. Aż o 460% przekroczone zostały normy pyłu PM 10 w Tomaszowie Mazowieckim. Źle jest również w Bełchatowie, w Piotrkowie też powinniśmy unikać dłuższego pobytu na "świeżym" powietrzu (154%).
W Polsce oddychamy najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Europie. W związku z tym częściej chorujemy i wcześniej umieramy. Uważa się, że w województwie łódzkim przez zatrute powietrze żyjemy przeciętnie około 10 miesięcy krócej.
Piotrkowianie kochają pływać. Pełne obłożenie miejskich basenów przy ul. Próchnika i Belzackiej to najlepszy dowód, że w mieście przydałaby się trzecia pływalnia. Coraz częściej mówi się też o planach budowy obiektu zewnętrznego. Jak się okazuje, taka przyjemność wcale nie doprowadziłaby miasta do bankructwa.
Nie tylko o pływaniu rozmawiamy z dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Leszkiem Heinzlem.
W Piotrkowie Trybunalskim pożegnamy rok tradycyjnie. O północy w okolicach wieży ciśnień będziemy mogli oglądać kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni. Coraz więcej miast w Polsce rezygnuje jednak z takiej zabawy. Dlaczego?
Czy w wigilijną noc zwierzęta mówią ludzkim głosem? Wielu z nas w to wierzy i w ten wyjątkowy dzień zastanawia się, co takiego usłyszy od swych pupili. Okazuje się jednak, że zwierzęta mówią do nas przez cały czas, tylko w natłoku codziennych zdarzeń tego nie dostrzegamy. O empatii i szacunku do zwierząt, nie tylko od święta rozmawiamy z Pawłem Kowalskim, leśnikiem z Osady Leśnej w Kole.