Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w sobotę ok. południa w Kalinowie koło Będkowa w powiecie tomaszowskim.
Królowie w Piotrkowie – czyli Piotrków królewski” to wyjątkowa wystawa która otwarta będzie w niedzielę 4 października w muzeum. Na ekspozycji zobaczyć można zbiory których w Piotrkowie jeszcze nie pokazywano.
32-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego zginął na jednym ze złomowisk w Piotrkowie. Sprawą zajęła się prokuratura.
Nie ma piotrkowianina, który nie znałby tej budowli. Wysoka na 33 metry, usytuowana na wzniesieniu Łysiec, na terenie dawnego ogrodu kolejowego, góruje nad śródmieściem Piotrkowa od 1926 roku. Wieża ciśnień wybudowana przez amerykańską firmę Ulen & Co. stała się w pewnym stopniu symbolem miasta. Co kryje w swym wnętrzu ta na co dzień niedostępna przeciętnemu piotrkowianinowi budowla? Jaki widok rozpościera się z jej dachu? Odpowiedź na te pytania w najnowszych filmie z cyklu „Odkrywamy Piotrków nieznany..."
Gorzkowice mają swój herb. Po wielu latach starań Rada Gminy podjęła odpowiednią uchwałę w tej sprawie.
Piotrkowska policja złożyła gratulacje Maciejowi Łyczkowskiemu – mieszkańcowi naszego powiatu, który zatrzymał pijanego kierowcę i wezwał funkcjonariuszy.
Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach po raz czwarty wzięła udział w akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Szkoła demokracji, czyli wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego”.
Beata Szydło, kandydat PiS na premiera zorganizowała w czwartek konferencję prasową w Swolszewicach nad Zalewem Sulejowskim (powiat tomaszowski). Na specjalnie wybudowanej zielonej wysepce na tle tablic krytykujących Platformę Obywatelską opowiadała o niespełnionych obietnicach rządów PO w ciągu ostatnich 8 lat.
W Piotrkowie mamy już nowego inspektora nadzoru budowlanego. Na stanowisko to 29 września prezydent Piotrkowa powołał Waldemara Gumiennego.
3,5 tysiąca map sytuacyjno-wysokościowych z naniesieniami budynków uzbrojeniem terenu znajduje się obecnie w zasobach geodezyjnych Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim. Na terenie powiatu, który zajmuje 142 km kw. znajduje się 350 obrębów ewidencyjnych, w 13 jednostkach ewidencyjnych. Tylko w dwóch jednostkach (miasto i gmina Wolbórz) bazy danych zostały przetworzone do wersji cyfrowej, czyli zgodnie z obowiązkiem, jaki na samorządy powiatowe nakłada ustawa o infrastrukturze informacji przestrzennej. Jest to bowiem bardzo kosztowny proces.