Niektórym mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego nie spodobała się decyzja o czasowym zamknięciu cmentarzy. Zdecydowali się więc złożyć kwiaty lub postawić znicze przy wejściu na nekropolię. Wśród nich znalazł się też "przekaz" dla rządzących.
Od kilku tygodni w Woli Krzysztoporskiej wzrasta gwałtownie liczba zachorowań na COVID-19. Wymusza to na wszystkich mieszkańcach wzmożoną ostrożność. Lekarze z poradni w Woli Krzysztoporskiej podpowiadają, jak w tych trudnych warunkach możemy wspólnie usprawnić obsługę chorych, także tych chorujących przewlekle, którzy regularnie potrzebują recept na swoje leki.
Informacja o zamknięciu cmentarzy w Polsce, jaką premier Mateusz Morawiecki ogłosił w piątkowe popołudnie, spotkała się z falą krytyki nie tylko mieszkańców, ale także osób, które zajmują się w okresie święta Wszystkich Świętych sprzedażą zniczy i kwiatów, które mają być symbolem pamięci dla naszych bliskich zmarłych. Sprzedawcy podkreślają, że decyzja o zamknięciu nekropolii została ogłoszona zbyt późno, a straty, jakie w związku z tym przyjdzie im ponieść będą bardzo duże.
W województwie łódzkim jest 1708 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, a 190 osób uznano za zdrowe. W Piotrkowie i powiecie odnotowano łącznie 112 przypadków, 91 nowych zakażeń jest w powiecie radomszczańskim, 72 w bełchatowskim, 42 w tomaszowskim i 21 w opoczyńskim. Ponadto poinformowano o śmierci 13 osób, z czego 10 to mieszkańcy powiatu radomszczańskiego.
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że łącznie na terenie podległym tutejszej Inspekcji Weterynaryjnej zarządzono odstrzał 27 dzików.
Do zderzenia w ruchu dwóch samochodów osobowych doszło na remontowanym odcinku autostrady A1 pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Tuszynem. Wskutek wypadku obrażenia odniosła jedna osoba.
31 października oraz 1 i 2 listopada cmentarze w całym kraju będą zamknięte. Jest to związane z epidemią koronawirusa.
Decyzją wojewody łódzkiego Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim przyjął status II poziomu zabezpieczenia szpitalnego. Oznacza to, że w placówce będą leczeni zakażeni koronawirusem.
Współpraca z Comarch Healthcare, firmą świadczącą usługi telemedyczne, pozwoliła Miejskiemu Klubowi Sportowemu Cracovia SSA na zapewnienie zawodnikom zdalnej opieki zdrowotnej podczas pandemii koronawirusa. Comarch Healthcare opracował rozwiązanie, skrojone pod indywidualne potrzeby klubu, które ułatwia sportowcom świadome dbanie o formę.
Prawo i Sprawiedliwość prowadzi prace nad nową wersją "piątki dla zwierząt"; nowy projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt ma ujrzeć światło dzienne w ciągu 2-3 tygodni - twierdzą źródła PAP we władzach PiS.