Siedem dziewcząt - wychowanek Pogotowia Opiekuńczego w Piotrkowie - od tygodnia mieszka w nowym mieszkaniu.
Pracujący więzień nie może zarabiać mniej niż wynosi płaca minimalna – tak orzekł kilka dni temu Trybunał Konstytucyjny. Trybunał stwierdził, że przepis pozwalający płacić więźniom połowę stawki minimalnej narusza art. 65 Konstytucji RP, który nie przewiduje wyjęcia żadnej grupy spod przepisów o płacy minimalnej. Wyrok TK wejdzie w życie za rok.
Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia od niemal czterdziestu lat wspomaga służbę zdrowia. Organizuje zbiórki, sprzedaje cegiełki, a od niedawna organizuje również akcję 1% - czyli daje możliwość przekazania części podatku na działalność organizacji. Co ważne, pieniądze przekazywane przez darczyńców pozostają na terenie województwa.
- Najgorzej jest w okresie jesienno-zimowym. Ale zdarza się, że i latem przy wysokiej temperaturze, woda przed moim domem utrzymuje się przez kilkanaście dni – mówi mieszkanka Wierzei w Piotrkowie.
Pochodząca z Bełchatowa modelka Ilona Felicjańska nie będzie już wspierać akcji szczepień przeciwko rakowi szyjki macicy. Bełchatowskie starostwo postanowiło bowiem zerwać z nią współpracę po tym jak modelka, jadąc pod wpływem alkoholu, uszkodziła trzy samochody.
Upieranie się władz miasta przy lokalizacji noclegowni dla bezdomnych przy ul. Wroniej zalatuje oportunizmem urzędniczym i arogancją. Tak twierdzi piotrkowska lewica, która problemowi lokalizacji noclegowni poświęciła wtorkową konferencję prasową.
Tradycji stało się zadość. Przebierańcy kolejny raz zatańczyli na lodzie. Tradycyjnie też towarzyszył im prezydent miasta Krzysztof Chojniak, który tym razem wystąpił w szlacheckim stroju.
Żyli w milczeniu przez kilkadziesiąt dni, przeszli obłóczyny i próby w szpitalach. Przed nimi drugi rok nowicjatu, a w nim między innymi „wędrówka o chlebie żebraczym” i pobyt w klasztorze Jezuitów w Piotrkowie. O tym, jakie wątpliwości mają młodzi duchowni...
Od 16 lutego 2010 r. ulegają zmianie opłaty za wydawanie dokumentów w Wydziale Komunikacji i Transportu piotrkowskiego Starostwa Powiatowego. Wynika to z przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury ogłoszonego 1 lutego tego roku.
Kilkadziesiąt tysięcy ton piasku, 3 tony materiałów wybuchowych, łodzie, agregaty prądotwórcze, łopaty oraz tysiące sztuk sprzętu niezbędnego do ratowania ludzi i mienia - powiat piotrkowski przygotowuje się do powodzi. Chociaż na razie sytuacja jest dość stabilna, władze powiatu wolą dmuchać na zimne. Dlatego też w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Piotrkowie odbyło się zwołane przez starostę piotrkowskiego spotkanie Zespołu Zarządzania Kryzysowego.