Obowiązuje już nowa ustawa refundacyjna. Lekarze, tak jak zapowiadali, prowadzą „protest pieczątkowy”. Nie wpisują więc na receptę, w jakim stopniu refundowany jest lek. W zamian stawiają pieczątkę: „Refundacja do decyzji NFZ”.
Z początkiem roku wchodzi w życie ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Założenia są proste – ma być solidnie i efektywnie. Znaczna część odpadów zostanie poddana recyclingowi w tzw. regionalnych instalacjach – czyli wyspecjalizowanych składowiskach śmieci. To miasto wybierze odpowiednie dla siebie składowisko i firmę, która odbierze śmieci od mieszkańców. To również miasto zadba o to, by śmieci były segregowane. Ostatecznie ustali również ich cenę. Dlaczego? Żeby było czysto.
Co zrobić, żeby palacze przestali palić lub chociaż nie robili tego w miejscach publicznych? Odpowiedź na to pytanie to główny cel projektu „Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT (Tobacco Free Cities)”.
Nowelizacja ustawy o ochronie praw lokatorów, która weszła w życie 16 listopada, daje nową możliwość do walki z osobami stosującymi przemoc w rodzinie.
Mija rok od wprowadzania w Polsce ustawy antynikotynowej.
Eksperci przewidują, że jest to bardzo prawdopodobne, jeśli wejdzie w życie ustawa spredowa.
Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Kochanowskiego będzie uniwersytetem klasycznym.
Rada Miasta w Piotrkowie przekroczyła dozwolone granice stanowienia prawa miejscowego. Wojewoda wezwał radnych do uchylenia przepisów dotyczących czipowania psów.
Ma być taniej, a przede wszystkim czyściej. Po hucznej nocy sylwestrowej 31 grudnia 2011 obudzimy się z nową ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wtedy najprawdopodobniej wejdzie ona w życie.
Wśród palaczy wzbudziła kontrowersję, właścicieli obiektów gastronomicznych i rozrywkowych postawiła pod murem i wywołała strach przed kosztami zmian i utratą. Co to takiego?