"Wojna i okupacja w Łódzkiem" - to tytuł wykładu jaki zostanie wygłoszony przez Adama Sitarka, pracownika Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi, 24 września o godz. 12.00 w budynku głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej. W dniu tym zostanie także otwarta wystawa "Zbrodnie niemieckie na ziemi łódzkiej w czasie drugiej wojny światowej", którą będzie można oglądać do 15 października.
Centrum Informacji Turystycznej wraz z Towarzystwem Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego zapraszają na bezpłatny spacer po mieście, którego celem jest ukazanie zarówno mieszkańcom Piotrkowa jak i przybywającym do nas gościom ciekawych zakątków naszego miasta, przybliżenie jego historii i tradycji.
Zapraszamy dorosłych (60+) na warsztaty artystyczne (teatralne, plastyczne, ceramiczne, decoupage, fotograficzne, komputerowe, muzyczne, taneczne), które rozpoczynają się 1 października 2013 r. w Ośrodku Edukacji Artystycznej (ul. Słowackiego 13). Wstęp wolny!
"Komiks polski 1948 – 1989" - to tytuł wystawy, której wernisaż odbędzie się 20 września o godzinie 18.00 w Galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego 5. Wystawa potrwa do 6 października. Kuratorem wystawy jest Wojtek Łowicki.
Dziury szerokie na pół metra od kilku miesięcy czekają na remont. Mieszkańcy Witowa w gminie Sulejów załamują ręce. Nie mają nadziei, że ktoś im pomoże i w końcu drogę załata.
Jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola? O tym opowiadali przedszkolakom z Włodzimierzowa piotrkowscy policjanci, wspomagając się przy tym uwielbianą przez maluchy postacią Spongeboba.
Ekipa prezydenta Chojniaka wypuściła antyreferendalną ulotkę, w której „szczęśliwa piotrkowska rodzina” przekonuje mieszkańców do tego, by 15 września na referendum nie iść.
Załoga łódki uratowana dzięki szybkiej akcji ratunkowej tomaszowskich policjantów. Żaglówkę z 5 osobami na pokładzie wywrócił silny podmuch wiatru.
Burmistrz oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie zapraszają na „Gminne święto plonów - dożynki w gminie Sulejów”, które w tym roku odbędą się na terenie Szkoły Podstawowej w Uszczynie.
Henryk Moruś, jeden z największych zbrodniarzy w powojennej Polsce nie żyje. Zmarł w szpitalu Zakładu Karnego w Czarnem (woj. pomorskie). Miał 70 lat.