Będzie nowy plan działania w przypadku kolejnego ataku zimy i intensywnych opadów śniegu. Taką decyzję podjęli wczoraj członkowie komisji rewizyjnej Rady Miasta Piotrkowa.
Do 28. stycznia trwają zapisy na kolejny semestr w Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym, który działa w Bełchatowie. Przyjmowani będą uczniowie V i VI klas bełchatowskich podstawówek. Zajęcia ruszą w marcu.
Raz w tygodniu dostają zapas mleka na cały tydzień. Teraz przyszła kolej na uzupełnienie zapasów witamin. Uczniowie z niektórych piotrkowskich podstawówek uczestniczą w programie “Warzywa i owoce w szkole”. Uczestniczą, ale niekoniecznie zjadają wszystko, co dostają. O masowym jedzeniu warzyw i owoców rozmawiamy z dziećmi, ich rodzicami i dyrektorami szkół.
Ze względu na czarne nawierzchnie większości piotrkowskich ulic pługopiaskarki postawione są jedynie w stan gotowości.
Czołg, transporter opancerzony, ciągnik artyleryjski, motocykle, ciężarówki, karabiny - to wszystko można było zobaczyć dziś w tomaszowskim Skansenie Rzeki Pilicy. Odbyło się tam bowiem widowisko historyczne "Na pilickiej rubieży".
Nawet kilkaset tysięcy złotych niektóre samorządy wydadzą na wyrównanie pensji nauczycieli. Czy Piotrków także?
Drogowcy wreszcie stanęli na wysokości zadania - a przynajmniej w centrum miasta. Kolejna noc intensywnych prac przy wywożeniu śniegu z miasta przynosi efekty.
Ponad 800 uczniów III klas piotrkowskich gimnazjów przystąpiło do egzaminów próbnych. Wczoraj uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z przedmiotów humanistycznych, dzisiaj pisali test matematyczno-przyrodniczy. Prawdziwy sprawdzian czeka ich jednak dopiero pod koniec kwietnia.
Piotrkowskie ulice posypywane są solą, nie tylko wydobywaną w polskich kopalniach, ale także białoruską. W związku z ogromnymi kłopotami w pozyskiwaniu soli z kopali w Kłodawie, firma PEUK sprowadza ją z zagranicy.
Katarzyna Kazimierczak - studentka II roku Historii piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego - jako jedyna z tej uczelni otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.