Artykuły do tagu: uk

Uczeń z Czarnocina okazał się najlepszy w finale II olimpiady młodzieży gimnazjalnej z regionu łódzkiego pod nazwą „Wiedza o Regionie Łódzkim”.
Piotrków: Uczeń, którego nie można przyjąć?
Do końca marca rodzice dzieci z szóstych klas podstawówek, mieli czas by wybrać dla swojego dziecka, do jakiego gimnazjum będzie uczęszczać. Tak tez uczyniła jedna z słuchaczek Strefy FM, jednak....
Szóstoklasiści pisali dzisiaj sprawdzian kończący naukę w Szkole Podstawowej. W całej Polsce było to około 400 tys. uczniów - w Piotrkowie blisko 700 - powiedziała Danuta Zakrzewska - dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.
Odpowiedź na artystyczne potrzeby regionu
Kolejna piotrkowska inwestycja znalazła się na liście projektów, które mają być dofinansowane z pieniędzy unijnych. Ks. Ireneusz Bochyński - rektor kościoła akademickiego Panien Dominikanek, współautor kulturalnego przedsięwzięcia dzięki dotacji planuje rozwinąć dotychczasową działalność artystyczną „Galerii u Panien” - tworząc Centrum Idei ku Demokracji. Ale to nie wszystko. Dzięki dotacji zostanie przeprowadzony kompleksowy remont zespołu klasztornego Panien Dominikanek.
Przedszkole na terenie zabytku?
Władze miasta od dawna planują przeniesienie Przedszkola Samorządowego nr 16 do nowej siedziby.
Sześciolatek w przedszkolu czy w szkole?
Posłać sześcioletnie dziecko do pierwszej klasy, czy zatrzymać w przedszkolu? Co, jeśli w jednej placówce nauczy się pisać, a w innej będzie się tylko bawić?
Jak poprawić efekty kształcenia i “wycisnąć” z uczniów to, co najlepsze – tym zagadnieniom poświęcono naradę o przyszłości piotrkowskiej oświaty, którą zorganizowano w piątek w Urzędzie Miasta w Piotrkowie. “Strategia Rozwoju Piotrkowskiej Oświaty” zaprezentowana została członkom Zespołu Konsultacyjnego Prezydenta Miasta ds. Oświaty i Wychowania.
28.03.2010 13:19
Zwycięska bramka Fatimy
Przepiękna bramka zdobyta strzałem zza linii pola karnego zdecydowała o zwycięstwie UKS Przyjaźń Piotrków w meczu II ligi kobiet (grupa łódzka).
Region: Przyszłość z gliny i słomy
Kto z nas chciałby mieszkać w domu o ścianach z gliny i dachu ze słomy? Pewnie niewielu. Zabudowa taka nadal kojarzy się z prymitywnymi i nietrwałymi domami, w których mieszkali biedacy. To jednak stereotyp.
Duże pieniądze dla pięciu szkół podstawowych z terenu gminy Sulejów. Trwa realizacja projektu „Równajmy do lepszych”, który finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat