Jest rok 1899. Polska jest pod zaborami, w Piotrkowie rządzą Rosjanie. Po upadku Powstania Styczniowego car zdecydował, że to miasto nad Strawą będzie stolicą jednej z guberni. Tu urzędował jego przedstawiciel, tu ferowano wyroki sądowe. Przed piotrkowskim sądem stawali mieszkańcy wielu miast z obecnych województw: śląskiego i łódzkiego.
Postać Ludwika Danielaka, który działał po II wojnie św., na obszarze powiatu piotrkowskiego i w Bełchatowie i jego okolicach, wzbudza gorące emocje...
„Ministrowie spraw zagranicznych RP” – to nazwa konferencji, która trwa w piotrkowskim Muzeum. Udział w niej biorą najwybitniejsi znawcy dyplomacji w kraju m.in. prof. Waldemar Paruch z UMCS czy Wojciech Skura z Uniwersytetu Pomorskiego. Swoje referaty przygotowali także przedstawiciele organizatora czyli Instytutu Stosunków Międzynarodowych piotrkowskiej filii UJK.
Stanisław Mikulski, na kilka lat przed tym, zanim został słynnym Klossem. Śliczna Barbara Kwiatkowska u progu swej filmowej kariery. Oboje młodzi, uśmiechnięci, a w tle piotrkowska Starówka...
Jak Święta Wielkanocne wyglądały w mediach, chociażby w prasie, przed laty? Co oferowały gazety naszym dziadkom i pradziadkom w tygodniach poprzedzający Wielkanoc?
Najlepiej mieć same prawa, ale są także obowiązki. Tak jest wszędzie. Także w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych.
Szkołę podstawową wspólnie z dominikankami organizować ma ksiądz Mariusz Jersak, którego arcybiskup Marek Jędraszewski mianował wicerektorem kościoła akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie.
Aktor, Piotr Machalica, wygłosił prelekcję „Mikołaj Kopernik w świetle swojej korespondencji”z okazji święta patrona piotrkowskiego Gimnazjum nr 5.
Z okazji międzynarodowego Dnia Teatru piszemy o wizytach w Piotrkowie jednej z najsłynniejszych polskich aktorek teatralnych, o Helenie Modrzejewskiej.
Chodzi o sprawę rzekomych nieprawidłowości przy podpisywaniu umów o pracę. Doniesienie w tej sprawie składał prezydent Piotrkowa, Krzysztof Chojniak.