Łódzki Dom Kultury oraz Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie zapraszają na 35. Łódzkie Spotkania Teatralne. Szczegóły na plakacie.
Drugie miejsce po trudnych eliminacjach i nagroda publiczności. Z takimi nagrodami wrócił piotrkowski kabaret “Jesteśmy” z Przeglądu Kabaretów “Koziołek” w Poznaniu. To nie pierwsze zwycięstwo kabareciarzy z Piotrkowa w tym sezonie.
Co wolno pokazać aktorom, a czego zdecydowanie nie? Odpowiedź na to pytanie podzieliła bełchatowską scenę teatralną – scenę Miejskiego Centrum Kultury. - To cenzura – mówi założyciel grupy Trupa Propaganda. - Tak, to cenzura, ale tak rozumiem swoją funkcję tutaj – odpowiada dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie.
Brak perspektyw na lepsze jutro skłania tysiące Polaków do emigracji zarobkowej, z czasem okazuje się, że różnice kulturowe czy zwykła tęsknota za bliskimi sprawiają, że wracają oni do ojczyzny, bo jednak wolą żyć we własnym kraju, co prawda spier…nym, ale mimo wszystko własnym.
Napisany ponad 170 lat temu „Rewizor” wciąż zaskakuje aktualnością i trafnością ocen ludzkiej natury. Aż strach pomyśleć, że przez niemal dwa wieki niewiele się zmieniło w mentalności człowieka. W minioną niedzielę (14 października), za sprawą spektaklu w wykonaniu zespołu Teatru Jaracza z Łodzi, mogli się o tym przekonać piotrkowianie. Sztuką autorstwa Mikołaja Gogola scena Miejskiego Ośrodka Kultury zainaugurowała nowy sezon teatralny…
Spektakl grany na scenach Europy, Afryki i Ameryki, ceniony przez światowych krytyków i znawców prozy Gombrowicza trafił na sceną radomszczańskiego Miejskiego Domu Kultury. „Ferdydurke” w wykonaniu zespołów Teatru Provisorium i Kompanii Teatr z Lublina zasłużenie otrzymało od publiczności owacje na stojąco. W ten sposób Radomsko stało się kolejnym miastem naszego regionu, do którego zawitał festiwal Łódzkie Spotkania Teatralne.
Trudno w tych czasach mieć nadzieję, że błazen łaski zazna, gdy każdy mędrzec idiocieje i robi z siebie błazna... tak pokrótce można speuntować spektakl „KU-PA”, który wczoraj (w czwartek, 4 października) w ramach Łódzkich Spotkań Teatralnych mogła obejrzeć bełchatowska publiczność.
Zakończył się Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Teatrów Dorosłych „Trybuna Teatru”. Jury festiwalu przyznało dwie główne, równorzędne nagrody, trafiły one do Teatru „Okular” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubaniu oraz do Teatru Nikoli z Krakowa. Trwający trzy dni przegląd dokonań amatorskiego ruchu scenicznego zakończył występ piotrkowianina, Bartłomieja Błaszczyńskiego w monodramie „Przebiegum życiae”.
Festiwal Amatorskich Teatrów Dorosłych „Trybuna Teatru” zainaugurował w miniony piątek, 28 września, w Miejskim Ośrodku Kultury recital Stanisławy Celińskiej „Piękny świat”.
Na trzy dni, od 28 do 30 września Piotrków stał się stolicą amatorskiego ruchu teatralnego. A wszystko za sprawą ogólnopolskiego Festiwalu Amatorskich Teatrów Dorosłych „Trybuna Teatru”. Za nami drugi dzień festiwalu. Przez niemal całą sobotę na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w konkursowych zmaganiach prezentowały się zespoły aktorów-amatorów z całego kraju. W jury festiwalu zasiadają: Olgierd Łukaszewicz i Zofia Uzelac.