Na ostatniej sesji piotrkowskiej Rady Miasta przedstawiciel jednego z klubów przedstawił śmiałą propozycję - niech samorządowcy zasiadający w RM przekazują 50 % swojej diety na cele charytatywne. Co miesiąc! Czy to piękna, z czystych pobudek wynikająca, wiosenna inicjatywa, czy może tani chwyt pod publiczkę?
Stadion Concordii przy ul. Żwirki przejdzie gruntowną modernizację - zapewniają władze miasta. Czy nie będzie jednak za późno? Drużyna piłkarska Concordii może bowiem awansować już w tym sezonie do pierwszej lub drugiej ligi. Wtedy nie będzie mogła rozgrywać spotkań w Piotrkowie ze względu na przestarzały obiekt.
Tradycją już stały się poetyckie spotkania w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy. Od kilku lat uczniowie przygotowują spektakle poetycko-muzyczne poświęcone twórczości wybranych poetów.
Zagrożona może być realizacja projektu "Trakt Wielu Kultur" a to za sprawą zmiany interpretacji przepisów unijnych. Piotrków może otrzymać dużo mniej pieniędzy niż zakładał, albo otrzymać je znacznie później.
Śmieciliśmy, śmieciliśmy i. miarka się przebrała. W Dołach Brzeskich, wysypisku, gdzie zrzucamy kilkadziesiąt tysięcy ton odpadów rocznie, nie ma już miejsca. Możliwości składowania odpadów właśnie się skończyły. Gdzie w takim razie piotrkowianie będą wyrzucać swoje odpady i czy zmiana lokalizacji wysypiska nie odbije się na ich kieszeni?
Finansowo z pewnością odczujemy nową sytuację, jednak gdzie będziemy składować śmieci? Tego nadal nie wiadomo.
Jak informuje rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej, z dniem 31 marca 2008 roku składowisko odpadów w Dołach Brzeskich (w gminie Grabica) zostanie zamknięte z powodu wygaśnięcia umowy na dzierżawę i eksploatację wysypiska, a także z braku fizycznych możliwości dalszego przyjmowania odpadów.
- Chciałem zapewnić wszystkich mieszkańców Piotrkowa, że w budynku dawnej restauracji Europa powstanie lokal na miarę świetności tego dawnego - powiedział na antenie Strefy FM Piotrków właściciel budynku przy placu Kościuszki, piotrkowski przedsiębiorca Andrzej Matuszewski.
Rozmowa z Elżbietą i Stanisławem Milewskimi. Oboje od zawsze są blisko sztuki – pani Elżbieta maluje, zaś pan Stanisław rzeźbi - w tym roku obchodzi 45–lecie swojej pracy twórczej. Ich dom pełen jest pięknych prac, pamiątek. Są w nim także koty, które oboje kochają. Z obojgiem twórców rozmawiamy o ich działalności artystycznej, domu, a także tym, co zabraliby na bezludną wyspę...
Są niezwykłym zjawiskiem. Od tysiącleci wzbudzają zachwyt i strach. Uchodziły za zwiastuny nieszczęść, wojen i katastrof. Nad Piotrkowem pojawiały się kilkakrotnie. A ta którą widziano tu nad Strawą w 1661 roku niespodzianie wróciła po 341 latach w roku 2002...
Stadion piotrkowski zamieniony na targowisko, zdewastowany Dom Rolnika i zdemontowana Wioska Wikingów - oto, co zostało miastu z niektórych dożynkowych inwestycji. Czy inne też skażemy na powolną zagładę? Jeśli tak to dlaczego? Dlatego, że stworzył je stary system, czy dlatego, że są jesteśmy po prostu niegospodarni?
Pomysł wybudowania w Piotrkowie nowoczesnego obiektu handlowego nie pojawił się wraz z amerykańskim przedsiębiorstwem w latach dwudziestych ubiegłego stulecia, ale narodził się znacznie
wcześniej,w drugiej połowie dziewiętnastego wieku. Lokalizacja Hali Targowej była (i jest) nawiązaniem do projektu regulacyjnego
jeszcze z 1878 roku, kiedy to teren, na którym ona stoi, przeznaczono już pod przyszłą dzielnicę handlowo-mieszkaniową.