- Nie będzie podwyżki za ciepło. Gwarantuję, że do kwietnia nie podniesiemy cen za ogrzewanie - powiedział Andrzej Pol - prezes piotrkowskiego MZGK.
Wykorzystanie obiektów po dawnym GKS Piotrcovia przy ulicy Batorego było tematem dzisiejszej Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Piotrkowa.
Jest piotrkowską enklawą w gminie Wolbórz. Mowa o dwuhektarowym terenie w Polichnie, na którym działało niegdyś Muzeum Czynu Partyzanckiego. Od kilku lat jest jednak nieczynne, a miejsce to szpeci okolicę.
Mieszkańcy trzech ulic os. Wierzeje czują się oszukani. Na własny koszt utwardzili nawierzchnię trzech dróg osiedla, na którym mieszkają. Po założeniu na nich kanalizacji, drogi przysypano żółtym piachem, a po inwestycji miasta zamiast żużlu na drogach zalega błoto.
Sąd Apelacyjny w Łodzi wydał prawomocny wyrok w sprawie z powództwa Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. przeciwko miastu Piotrków Trybunalski.
Unijne pieniądze na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Piotrkowie za kilkadziesiąt dni zasilą miejską kasę.
Niedawno wzdłuż deptaka przy ul. Słowackiego na tzw. „Krzywdzie” zostały ustawione tablice ze zdjęciami, które pokazują, jak zmienia się miasto.
Ośmiu radnych podpisało się pod wnioskiem o zwołanie Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Piotrkowa. Jej tematem będą obiekty Piotrcovii przy ulicy Batorego. Inicjatywę Pawła Ciszewskiego poparli pozostali radni PO oraz część radnych z klubów LiD i RiG.
- Szok wywołała w mieście nasza publikacja o tym, że władze miasta w niewyjaśnionych okolicznościach zgodziły się zmienić dla prywatnej firmy przeznaczenie hali sportowej na wielką restaurację, która de facto może się zamienić w salę weselną - pisze Marek Obszarny w POLSKA Dziennik Łódzki.
Statuetkę Przyjaciela Zwierząt piotrkowski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przyznał w tym roku Izabeli Ostalak.