W piotrkowskim Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w ostatnich dniach odczuwalny jest znaczący wzrost liczby pacjentów chorych na Covid-19. Rzecznik placówki podkreśla jendak, że sytuacja jest pod kontrolą, szczepienia odbywają się zgodnie z planami i nie było jeszcze sytuacji, w której trzeba było odmówić komuś pomocy.
W dzisiejszych czasach, choć Szpitalny Oddział Ratunkowy w Piotrkowie działa normalnie, pacjentów jest zdecydowanie mniej niż wcześniej. Rzadziej też spotkamy tych, którzy wypili nieco za dużo.
O nowy tomograf wzbogaci się piotrkowski Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika. Zakup urządzenia będzie możliwy dzięki decyzji radnym Sejmiku Wojewódzkiego, którzy podczas ostatniej sesji podjęli uchwałę o dokonaniu zmian w budżecie i przesunięciu pieniędzy na ten cel.
W Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie w piątek rozpoczęły się szczepienia nauczycieli. Do tej pory w placówce wykonano ok. 4000 szczepień.
Jeden z pracowników Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie zauważył na drugim piętrze budynku głównego mężczyznę, który stał na parapecie otwartego okna. Dzięki szybkiej reakcji pracowników placówki oraz policji i straży pożarnej udało się uniknąć tragedii.
Zastąpił pomarańczowy namiot użyczony przez piotrkowskich strażaków. Mowa o podwójnym kontenerze, który połączony w jedno pomieszczenie o wymiarach 6x5 metrów już służy przybywającym na Szpitalny Oddział Ratunkowy piotrkowskiego szpitala wojewódzkiego.
Wszystkie osoby, które przyjęły I dawkę szczepionki przeciw COVID-19, tuż po szczepieniu otrzymują specjalną ulotkę, m. in. z nazwą szczepionki oraz konkretnym terminem przyjęcia drugiej dawki. Lekarze z piotrkowskiego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego przypominają, że aby szczepionka była skuteczna, musi być podana dwukrotnie w odstępie minimum 21 dni.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie już po raz czwarty uzyskał certyfikat akredytacyjny. Przyznaje go Ministerstwo Zdrowia. Oznacza to, że istniejące oraz aktualnie wprowadzane nowe procedury medyczne, organizacyjne i techniczne w SSW, są zgodne z zestawem standardów akredytacyjnych.
Dotychczas chęć zaszczepienia się w ramach „etapu 0” wyraziło prawie 300 pracowników Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie oraz ponad 1.000 osób spoza placówki.
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie rozpoczęły się szczepienia przeciwko wirusowi CoVid-19. W niedzielę, 27 grudnia, podano ją pięciu osobom. To część lekarzy z piotrkowskiego szpitala.