Duże straty spowodował pożar, który w sobotę 29 września w godzinach popołudniowych wybuchł na jednej z posesji w Krzepczowie w gminie Grabica.
200 tysięcy złotych – tyle wynoszą szacunkowe straty powstałe w wyniku pożaru, do którego doszło w czwartek wieczorem przy ul. Topolowej w Piotrkowie.
Orkan Ksawery, który w nocy z czwartku na piątek szalał nad Polską, nie oszczędził również Piotrkowa Trybunalskiego i terenu powiatu. Strażacy interweniowali (jak dotąd) 180 razy.
Nikomu nic się nie stało. Ucierpiały za to budynki, zarówno mieszkalne, jak i gospodarcze w gminach Grabica, Czarnocin, Moszczenica. Trwa liczenie strat po porannej nawałnicy. Na miejscu pracują strażacy, którzy zabezpieczają budynki.
Dwie osoby ranne, spalonych 50 tysięcy kurcząt i 1 mln zł strat to bilans pożaru, do którego doszło w piątek wieczorem we wsi Komorniki w gminie Wolbórz.
Połamane drzewa, pozrywane dachy i linie energetyczne niskiego napięcia to skutki nawałnic, jakie przeszły przez powiat piotrkowski. Strażacy interweniowali ponad 200 razy. Zgłoszenie dotyczyły głównie gminy Grabica, Moszczenica, Sulejów i Wolbórz.
Połamane drzewa, pozrywane dachy i linie energetyczne niskiego napięcia. W Moszczenicy trwa usuwanie skutków nawałnicy, która przeszła nad gminą tuż po godz. 15.
Jeśli dotrze do nas afrykański pomór świń straty ekonomiczne będą ogromne. - Ogniska choroby zdiagnozowano w Rosji i na Białorusi, a jeśli choroba dotrze na terytorium Polski, ucierpią także stada w powiecie piotrkowskim - mówi Maciej Błachiewicz, powiatowy lekarz weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim.
Paweł Banaszek, dyrektor Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie przekonuje, że szpital w końcu przestanie przynosić straty.
Potężna burza przeszła wczoraj wieczorem nad regionem piotrkowskim. Na szczęście żywioł oszczędził region naszego miasta, ale w powiecie radomszczańskim nie było już tak spokojnie. Tam prawdopodobnie od uderzenia pioruna zapaliła się obora. Straty są spore. Eksperci oszacowali je na ponad 130 tysięcy złotych.