Marek Stanik, dotychczasowy dyrektor Domu Dziecka w Sulejowie zostanie nowym dyrektorem Powiatowej Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Piotrkowie.
Parking na Narutowicza w Piotrkowie poszedł w prywatne ręce
Setki uczniów i mieszkańców Piotrkowa były dzisiaj świadkami historii. Na parkingu przy piotrkowskim muzeum odbyła się inscenizacja pn. „Wyjście powstańców w pole”.
Według statystyk Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, w mieście Piotrkowie i powiecie piotrkowskim nie było nowych zakażeń wirusem HIV.
Maleje liczba mieszkańców Piotrkowa. Tylko w ubiegłym roku w porównaniu z 2011 ubyło w mieście 450 osób. Jeszcze w 2007 roku liczba urodzeń była nieco większa niż zgonów. Kolejny rok wypadł pod tym względem prawie na równi. Od 2009 roku w Piotrkowie umiera znacznie więcej ludzi niż się rodzi. Spadek liczby narodzin, wzrost liczby zgonów i emigrujący piotrkowianie – to główne przyczyny spadku liczby ludności w piotrkowskim grodzie.
Na terenie gminy Aleksandrów 26 stycznia (sobota) odbędą się obchody 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.
Na terenie gminy Aleksandrów 26 stycznia (sobota) odbędą się obchody 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Organizatorami są: gmina Aleksandrów, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Żarnowie oraz SKKT – PTTK działający przy Szkole Podstawowej w Skotnikach.
Jeszcze tylko dzisiaj i w piątek w galerii rozrywkowo-handlowej Focus Mall można podziwiać wystawę zdjęć „Piotrków Trybunalski między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918-1939”.
Jakiś czas temu do mieszkańców Piotrkowa trafiła wydawana przez Urząd miasta gazeta „Nasz Piotrków”. Rocznik, do niektórych, trafił nawet kilka razy.
22 stycznia br., dokładnie w 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, delegacja władz Tomaszowa Mazowieckiego na czele z prezydentem Rafałem Zagozdonem złożyła wiązanki kwiatów i zapaliła znicze przy Obelisku wzniesionym w „Hołdzie Uczestnikom Powstań Narodowych: Listopadowego 1830 roku i Styczniowego 1863 roku”.