Z okazji 159. rocznicy wybuchu powstania styczniowego przypominamy artykuł opisujący jego wpływ na życie i historię miasta. W Piotrkowie ten niepodległościowy zryw, zwłaszcza jego upadek, zapisał się aresztowaniami, kasacją zakonu bernardynów, politycznym więzieniem zwanym cytadelą oraz krwawymi egzekucjami.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie podsumowali wyniki pracy w minionym roku.
Wyższa Szkoła Handlowa w Piotrkowie Trybunalskim oraz Piotrkowskie Towarzystwo Fotograficzne Fcztery zapraszają na drugą w roku 2013 wystawę fotograficzną z cyklu „Spotkania z fotografią”. Prace członka Towarzystwa Fcztery Dariusza Kołka zostaną zaprezentowane podczas wystawy zatytułowanej „Ukryty świat makro”.
Pięciu kandydatów ubiega się o funkcję dyrektora Powiatowej Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Piotrkowie.
W środę 23 stycznia w kościele OO. Jezuitów w Piotrkowie Trybunalskim odbędą się uroczystości upamiętniające 150 rocznicę wybuchu powstania styczniowego.
Pamięć pięciu poległych powstańców z 1863 roku uczczą władze gminy Łęki Szlacheckie.
Jak zwykle ogrom środków pochłonie oświata. Zostanie jednak coś na inwestycje, dokładnie 44 mln, z tego 16 mln na drogi w mieście. Co nowego pojawi się w Bełchatowie w 2013 roku? Coś, czego bełchatowianie nie zobaczą – nowa sieć kanalizacyjna. Nie zauważyć nie da się za to inwestycji, która rośnie przy budynku MCK – w końcu roku ruszą bowiem Giganty Mocy. O inwestycjach miejskich zaplanowanych na rok 2013 rozmawiamy z prezydentem Bełchatowa Markiem Chrzanowskim.
Wyższa Szkoła Handlowa w Piotrkowie Trybunalskim oraz Piotrkowskie Towarzystwo Fotograficzne Fcztery zapraszają na drugą w roku 2013 wystawę fotograficzną z cyklu „Spotkania z fotografią”.
Piotrkowski „Oksford” wezmą pod lupę radni, bo prezydent nie ma wpływu na politykę kadrową dyrekcji.
W piotrkowskim magistracie można już zapłacić kartą.