Po przerwie w działalności spowodowanej pandemią Muzeum Marcepanów ponownie otwarte dla odwiedzających. Piotrkowskie Bractwo Akademickie wykorzystało czas epidemii na przeprowadzkę i zamieniło dotychczasową skromną siedzibę przy ul. Grodzkiej na pomieszczenia po dawnej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Sieradzkiej 2. Muzeum w okresie letnim będzie czynne przez 3 dni w tygodniu i zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty marcepanowe.
Tygodnie spędzone w narodowej kwarantannie uświadomiły nam, jak cenny jest dostęp do szybkiego i stabilnego internetu. Niemal całkowicie przenieśliśmy nasze życie zawodowe i społeczne do sieci… i irytowaliśmy się wolnym łączem.
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło we wtorek (30 czerwca) na trasie S8 pomiędzy węzłami Sieradz–Wschód a Sieradz–Południe. Zderzyły się tam dwa samochody ciężarowe. Jeden z nich zaparkowany był na pasie awaryjnym. Sprawcą kolizji był 30-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego.
Zakażenie koronawirusem stwierdzono u lekarza anestezjologa, który pracuje w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Placówka wstrzymała przyjęcia na laryngologię, urologię, chirurgię, ortopedię, gastrologię i OIOM.
Mieszkańcy osiedla Piastowskie w Piotrkowie skarżą się na uciążliwości związane z sąsiedztwem targowiska miejskiego. Urząd Miasta zamierza zebrać ich opinie podczas konsultacji społecznych. Organizacja targowiska ma się wkrótce zmienić.
Większość państw świata, również Polska, planuje wprowadzenie badań przesiewowych, żeby sprawdzić, ile osób realnie zostało dotkniętych koronawirusem – powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że być może odbędzie się to w najbliższych miesiącach.
„Muzeum Marcepanów – kulinarna przeszłość i teraźniejszość”, „Piotrkowskie legendy w sieci”, "II Festiwal Sztuki Muzycznej", "Przestrzeń otwarta/zamknięta. Cykl wystaw wirtualnych" oraz „Piotrków, którego nie znacie” to piotrkowskie projekty, które w czasie pandemii otrzymają wsparcie z programu pomocowego „Kultura w sieci”, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, a sfinansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wspomniane projekty są jednymi z 1182 z całego kraju, jakie otrzymają dotację. Łącznie do NCK wpłynęły 5984 wnioski.
Plus to sieć telefonii komórkowej za którą odpowiada Polkomtel, jeden z najdłużej działających operatorów w kraju. Początki sieci sięgają 1996 roku, a od tego czasu oferta jest systematycznie poszerzana, udoskonalana i unowocześniana, odpowiadając na nowe potrzeby rynku i konsumentów. Z usług Plusa mogą korzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy prowadzące działalność na różną skalę. Przedsiębiorcy to ważna grupa klientów tego operatora, dlatego też zadbano o to, by móc zaoferować im wiele korzystnych rozwiązań. Co warto o nich wiedzieć?
Z konopi korzysta się w różnych dziedzinach przemysłu. Stale badane są również jej zastosowania w medycynie – póki co wyniki są niezwykle obiecujące. Odmianą, z której właściwości możemy korzystać bez ograniczeń są konopie siewne. Uzyskiwany z ich kwiatów i liści olej CBD jest niesamowitym środkiem, zawierającym mnóstwo cennych dla naszego organizmu substancji.
Od połowy kwietnia będziemy uwalniać kolejne sektory gospodarki, żeby ona mogła ruszyć; na ulicach pojawi się więcej ludzi, dlatego wprowadzamy obowiązek zasłaniania ust i nosa - powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.