W Woli Kutowej nie zabrakło w czwartek powodów do świętowania. Poza tym, iż odbyły się obchody z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja, to także zorganizowano IV Zlot Rowerowy oraz VII Przegląd Pieśni Maryjnej. Imprezę rozpoczął rajd, który oficjalnie otworzył sezon rowerowy, później zaś mieszkańcy udali się na mszę świętą odpustową. Część artystyczna rozpoczęła się o godzinie 14.00.
Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja będziemy świętować w Piotrkowie tradycyjnie. O godz. 10.00 w miejskim amfiteatrze odprawiona zostanie msza święta w intencji ojczyzny.
W niedzielę w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowano obchody 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, zapytaliśmy kustosza Muzeum Zbrodni Katyńskiej, który wygłosił okolicznościową przemowę, o to, ilu mieszkańców naszego regionu mogło zginąć w lasach katyńskich, jak się bowiem okazuje dotychczasowa lista może być niepełna.
W Centrum idei „Ku Demokracji” rozpoczynają się obchody dziesiątej rocznicy śmierci ks. Tadeusza Pecolta (1910 – 2008) – prałata, dziekana piotrkowskiego dekanatu, długoletniego prefekta-katechety szkół w Piotrkowie Trybunalskim, przez pół wieku rektora piotrkowskiego kościoła akademickiego Panien Dominikanek p.w. Matki Bożej Śnieżnej, kapłana, będącego dla osób uosobieniem dobroci i miłości, a niekiedy i wzorem życiowym.
O ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej pamiętali przedstawiciele piotrkowskiego klubu Gazety Polskiej oraz władze miasta.
Drugiego kwietnia minęło dokładnie 13 lat od śmierci papieża Jana Pawła II. Prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak wraz z przewodniczącym Rady Miasta, Marianem Błaszczyńskim we wtorek (03.04) złożyli kwiaty pod pomnikiem papieża.
Urodzony w Wadowicach Ojciec Święty odszedł 2 kwietnia 2005 roku. W czasie ostatnich godzin jego życia wierni na całym świecie gromadzili się na modlitwach. Papież zmarł o 21:37 w swym prywatnym apartamencie. Nie wszyscy wiedzą, że Karol Wojtyła gościł kiedyś w Piotrkowie Trybunalskim.
Żadnego meczu nie przegrali, żadnego nawet nie zremisowali – drużyna Komendy Miejskiej PSP wygrała Halowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych, który w sobotę odbył się w hali sportowej w Moszczenicy. Imprezę zorganizowano, by uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uroczystą sesją Rady Miejskiej zainaugurowane zostaną w Sulejowie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Armia Krajowa, czyli największa armia podziemna działająca w czasie II wojny światowej została powołana do życia 14. lutego 1942 roku, czyli dokładnie 76 lat temu. Przedstawiciele władz Piotrkowa i organizacji kombatanckich złożyli z tej okazji kwiaty przed pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza. To jubileusz podwójnie ważny, bo pierwszym Komendantem Głównym AK był piotrkowianin, generał Stefan Rowecki "Grot".