Pierwsze pieniądze na opracowanie planu i uzyskanie zezwolenia na budowę S12 już poszły. Nieco gorzej wygląda sprawa pogłębienia Pilicy. M.in. o tym rozmawiano podczas niedzielnego spotkania polityków Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami. Do Sulejowa przyjechali minister środowiska Henryk Kowalczyk, były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz i poseł Robert Telus.
31-letni Łukasz z Podolina w gminie Moszczenica choruje na porażenie mózgowe. On i jego mama każdego dnia zmagają się z mniejszymi bądź większymi wyzwaniami, które stawia przed nimi życie. Podejmują je. Łukasza spotkałem w jednym z korytarzy Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego Szansa. Powiedział mi, gdzie mam szukać jego mamy. Rozmowa z nią była pełna emocji. Od wzruszenia, poprzez pogawędkę o zwykłych sprawach, aż do szczerego śmiechu. Pani Elżbieta mówi, że Łukasz jest jej największym szczęściem.
Taką trasę pokona pięciu rowerzystów, wśród których są mieszkańcy Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego. Celem wyprawy jest upamiętnienie Polaków, którzy zdobyli wzgórze pod wodzą gen. Andersa, ale nie tylko. Rowerzyści wspomogą także fundację Nu-Med, działającą przy Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim.
Już po raz XIII w Piotrkowie rozegrano integracyjny, indywidualny turniej w boccię. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy: osoby niepełnosprawne oraz poruszające się o własnych siłach.
Zamiast wyroku w zawieszeniu - tzw. klaps penitencjarny. Skazani za drobne przestępstwa mieliby na 15 dni trafić do więzienia. To nowy pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości.
"Polska dla wszystkich" to hasło protestu, który odbył się w sobotę w Rynku Trybunalskim. Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych mieszkańcy Piotrkowa postanowili walczyć o ich prawa. Piotrkowianie zwrócili uwagę na sytuację osób z dysfunkcjami, ale także wspierali tych, którzy od 18 dni protestują przed Sejmem.
Można by na pierwszy rzut oka stwierdzić, że jedyną drogą do nabycia mieszkania jest kredyt hipoteczny i zakup na rynku pierwotnym i wtórnym. Możliwości, by zamieszkać na własnych metrach kwadratowych, jest jednak zdecydowanie więcej. Mieszkanie można zdobyć na przykład na zasadzie przydziału, licytacji lub zamiany. Najczęściej takie procedury dotyczą lokali komunalnych i trzeba spełniać określone warunki, by w ogóle móc starać się o mieszkanie.
Wiosenna aura zachęca do rozpoczęcia sezonu grillowego. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami grilla można rozpalić w dowolnym miejscu - w parku, na skwerze, a nawet na balkonie. Jak podkreśla Jan Sońta z piotrkowskiej Straży Miejskiej trzeba jednak pamiętać, by nie naruszać żadnego innego prawa.
Rodzice niepełnosprawnych dzieci z Piotrkowa, gminy Sulejów, Mniszków i Moszczenica stawili się w sobotę przy ul. Wolborskiej 86 z młotami, piłami i wkrętarkami. Wspólnie wybudowali ogrodzenie nowej siedziby Centrum Szansa.
Smog, który tak bardzo doskwiera nam w okresie zimowym powstaje między innymi w wyniku ogrzewania naszych mieszkań i domów złej jakości paliwem. W naszym kraju niestety wciąż powszechne jest palenie śmieci, a ewentualne informowanie odpowiednich służb o takim procederze jest uznawane za donosicielstwo. Zapominamy, że nasza bierna postawa w tej kwestii oznacza zgodę na zatruwanie naszych organizmów i najbliższego nam otoczenia. Ci, którzy spalają śmieci w domowych instalacjach grzewczych narażają się na karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.