Celem tego spotkania jest pokazanie rolnikom jak świadomie powinni dobierać odmiany roślin, mogą także porównać technologie czy wymienić się doświadczeniami. - Tegoroczna edycja różni się od poprzednich, ponieważ powstała pod hasłem "Inicjatywa Białkowa Coboru", kładziemy także główny nacisk na rośliny bobowate, w tym soję. Jest to gatunek bardzo mało popularny, staramy się więc wdrożyć go na tereny województwa łódzkiego, a nawet całego kraju - powiedział Przemysław Majchrowski, dyrektor Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Sulejowie.
Sulejowskie Dni pPol są jednymi z największych tego typu spotkań w naszym regionie. - Staramy się utrzymywać kontakt z rolnikami, ponieważ takie wydarzenia również nas czegoś uczą. Robimy kilka podobnych imprez, współpracujemy również ze szkołami, aby najmłodsi także nabyli wiedzy rolniczej - dodaj P. Majchrowski.
Na Sulejowskich Dniach Pola nie zabrakło również gości specjalnych. Na spotkaniu pojawił się m.in. poseł Robert Telus, wiceprzewodniczący sejmowej komisji rolnictwa czy Edward Pawlik, dyrektor Rolniczego Zakładu Doświadczalnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Żelaznej. - Jak najbardziej popieram tego typu spotkania. Nikt jeszcze nie wymyślił bardziej efektywnej formy nauki niż podglądanie czy dopytywanie. Po piątkowym spotkaniu mogę śmiało powiedzieć, że zazdroszczę tej sytuacji na polu. Nigdzie nie widać śladu deszczu, a wszystko dalej zielone i bujne.
Głównym punktem spotkania był wyjazd na pola doświadczalne, następnie odbyła się sesja wykładowa, na której wypowiedział się m.in. Janusz Ciesielski, dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz dr inż. Jacek Michalak z Okręgowej Stacja Chemiczno-Rolniczej w Łodzi. Do tegorocznej edycji zaangażowało się około 120 rolników.