Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie przechodzi termomodernizację. Prowadzone prace powodują spore utrudnienia związane z parkowaniem przy placówce medycznej.
Placówka zaprosiła seniorów do wspólnej zabawy. Nie brakowało dobrej muzyki, tańców, skeczów, były żartów i morskich opowieści.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim złożył swoją ofertę do Narodowego Funduszu Zdrowia, dotyczącą udzielania świadczeń wypowiedzianych przez Powiatowe Centrum Matki i Dziecka.
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczął się remont. Chodzi o jedną z największych inwestycji w historii lecznicy, czyli o kompleksową termomodernizację budynków szpitalnych.
Na SOR-ze Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie w środę na świat przyszło dziecko. Choć na miejscu nie ma oddziału porodowego i specjalistów z zakresu położnictwa, medycy poradzili sobie bezbłędnie.
Kolejne 1,8 mln zł przekazała Rada Powiatu Piotrkowskiego na rzecz Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim (PCMD) na pierwszej Sesji w 2023 r. To kolejne środki finansowe przeznaczone na jego rzecz w ostatnim czasie. Ponadto, zaakceptowana została treść porozumienia przedstawionego przez Zarząd Województwa Łódzkiego, dotyczącego przekazania świadczeń szpitalnych z zakresu położnictwa, ginekologii, neonatologii oraz pediatrii, realizowanych przez PCMD, na rzecz Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim (SSW).
Wciąż niepewny jest dalszy los oddziałów ginekologiczno-położniczego, pediatrycznego i neonatologicznego w Piotrkowie. W czwartkowe popołudnie komunikat w tej sprawie wydał Urząd Marszałkowski, dzień później odpowiedzieli przedstawiciele starostwa.
Dziś w nocy zmarł w domu rodzinnym emerytowany instruktor szybowcowy i samolotowy, członek honorowy Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej Stanisław Ziębiec. Tę smutną wiadomość opublikowali w mediach społecznościowych przedstawiciele AZP.
W okresie minionych Świąt Bożego Narodzenia, z uwagi na uporczywe objawy przeziębienia i grypy, do specjalistów podczas nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej w Piotrkowie, zgłosiła się rekordowo duża liczba osób. Szpital wojewódzki przy ul. Rakowskiej odwiedziły w tym czasie setki osób.
Od piątku 23 grudnia od godziny 18:00 do wtorku 27 grudnia do godziny 8:00 POZ nie pracują. W razie zachorowania musimy więc skorzystać z porad medyków z punktów nocnej pomocy. W Łodzi jest siedem takich punktów m.in. punkt przy ulicy Rewolucji 1905 roku prowadzony przez CSK, gdzie pracują pediatrzy. Możemy skorzystać z dowolnego punktu pomocy, który jest najbliżej nas – nie obowiązuje rejonizacja.