Prawie 70 osób wzięło udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka, które 14 października zorganizowano w Domu Ludowym w Glinie.
Od 12 października trwa dodatkowy nabór wniosków do „Programu ograniczania niskiej emisji". Na mieszkańców czeka nawet 40% dofinansowania na modernizację przydomowych kotłowni.
W Tomaszowie Mazowieckim ma być bezpieczniej, a to dzięki uruchomionemu najnowocześniejszemu monitoringowi wizyjnemu. 11 kamer przez całą dobę śledzi i nagrywa centrum miasta. Operator takiej kamery jest w stanie przeczytać nawet tytuł artykułu w gazecie, czytanej przez stojącego kilkadziesiąt metrów dalej przechodnia. To dodatkowe oczy dla służb, takich jak straż miejska, policja, a nawet pogotowie.
Do 30 września funkcjonowało porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie bezpieczeństwa osób przebywających na zbiorniku Cieszanowice w powiecie piotrkowskim.
W piątek wieczorem nastąpiła astronomiczna, w sobotę oficjalnie rozpoczyna się kalendarzowa. Ta na drogach trwa już w najlepsze od dobrych kilku dni - mowa, oczywiście, o jesieni. Policja apeluje do kierowców: zmieńcie technikę jazdy, sprawdźcie ogumienie i oświetlenie pojazdu. Pieszym i rowerzystom przypomina zaś o odblaskach.
Szkoła podstawowa w Gomulinie wspólnie z Policją, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz Żandarmerią Wojskową zorganizowała Dzień Bezpieczeństwa.
Piotrkowski sanepid podsumował właśnie akcję Lato 2017 w powiecie piotrkowskim. Jakie wnioski?
Wszyscy doskonale wiemy, że podróżując samochodem, dzieci powinny siedzieć w specjalnych fotelikach. Wątpliwości w tej kwestii budzą jednak dzieci starsze. Kiedy zatem nasza pociecha powinna jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć ją pasami? Tłumaczy podinsp. Krzysztof Skrobek, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.
Pomysłów, które mają poprawić nasze bezpieczeństwo na drogach nie brakuje. Jednym z nich jest wprowadzenie obowiązkowych badań dla kierowców-seniorów.
- Co dalej z dofinansowaniem do wymiany pieców? - pytają nas zaniepokojeni czytelnicy. Wydawałoby się, że pięć miesięcy po zebraniu deklaracji od ponad trzystu mieszkańców temat ucichł. Jak się okazuje, powodów do obaw nie ma. Urząd Miasta w Piotrkowie poinformował o podpisaniu umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację wymiany pieców - z węglowych na bardziej przyjazne dla środowiska. Dofinansowanie z funduszu ma sięgnąć 2 miliony złotych. Kwota ma zostać wpisana do budżetu na ostatniej wakacyjnej sesji Rady Miasta.