Kompaktowa toaleta z nowoczesnym systemem sterowania stanęła na tyłach Urzędu Miejskiego w Wolborzu. Toaleta będzie bezpłatna.
Dzieci z Piotrkowa rozpoczęły swój udział w tegorocznym projekcie "Kolorowej Lokomotywy", której organizatorem jest Łódzki Dom Kultury. W pierwszą podróż młodzi piotrkowianie wybrali się do Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Tam wzięły między innymi udział w warsztatch fotograficznych.
Trwają prace przy zabytkowym parku w Parzniewicach. Już niebawem stanie się on prawdziwą „perłą województwa”. Gmina Wola Krzysztoporska dostała na ten cel dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Dlaczego niepełnosprawni nie mają w Piotrkowie darmowego parkingu? - pyta jedna z mieszkanek. Kobieta twierdzi, że nasze miasto jest chyba jedynym w Polsce, które pobiera takie opłaty. Problem w tym, że w każdym mieście w Polsce mogą obowiązywać inne zasady, a o tym, kto jest zwolniony z opłaty, decydują samorządy.
W tegorocznej edycji artystyczno-ekologicznego projektu Łódzkiego Domu Kultury wezmą udział dzieci z piotrkowskiego stowarzyszenia SimaRe. Stosowne porozumienie w tej sprawie zostało podpisane pomiędzy dyrektorem ŁDK Jackiem Sokalskim a prezesem stowarzyszenia SimaRe Edytą Woźniak.
Kolorowa Lokomotywa już po raz szósty wyrusza w podróż po województwie łódzkim. Podobnie jak w latach poprzednich udział w projekcie weźmie kilka tysięcy dzieci w wieku 7-12 lat z 14 ośrodków kultury regionu łódzkiego.
Rowerki, dźwignie, równoważnie, nawet trampolina – w sumie 26 urządzeń wchodzi w skład Szpitalnego Zielonego Parku Rehabilitacyjnego, który właśnie został uruchomiony przy Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie.
Mimo że znalezienie miejsca parkingowego w okolicy Urzędu Miasta przy ul. Szkolnej w Piotrkowie graniczy z cudem, nie pojawi się tam - jak planowały władze miasta - wielopoziomowy parking. Powód? Zbyt duże koszty. Problem z parkowaniem jest tez na osiedlu Wyzwolenia.
Nowy parking powstanie w tym roku z inicjatywy Nadleśnictwa Piotrków. A to dopiero początek. Parking, będący przedłużeniem ulicy Wierzeje w kierunku Uszczyna (drogi uznawanej za rekreacyjną) to kolejny etap zagospodarowania tej części miasta przez leśników.
Na trawnikach, na przejściach dla pieszych, w bramach, po prostu wszędzie, gdzie się da. Tak parkują piotrkowianie, a najlepiej wiedzą o tym strażnicy miejscy, którzy w sprawie nieprawidłowego parkowania interweniują nawet kilkadziesiąt razy dziennie.