Parki krajobrazowe Województwa Łódzkiego pod specjalną ochroną. Dla każdego z siedmiu cennych przyrodniczo obszarów powstanie dokument, który pozwoli planować wszelkie działania na terenie parków z troską o środowisko naturalne.
W tym roku minęła 30. rocznica powstania Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Z tej okazji, w poniedziałek w sulejowskiej auli multimedialnej, przy ulicy Rynek 1, odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Sulejowie. Po obradach będzie można odebrać drzewka i krzewy, które przekażą przedstawiciele Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.
Żółwie błotne wracają do województwa łódzkiego. To przełomowy projekt, który pozwoli przywrócić rodzimy, zagrożony gatunek m.in. na terenach Spalskiego i Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Maleńkie zwierzęta dotarły już do Łodzi.
Karty parkingowe dla osób z niepełnosprawnością, których data ważności minęła 30 września, przedłużyły się z mocy prawa do 31 marca 2025 r. Wszystkie pozostałe osoby muszą ponownie złożyć wniosek o nową kartę. Tymczasem zespołom orzeczniczym brakuje blankietów. Dodruk blankietów planowany jest na październik.
Departament Klimatu i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przygotował specjalną propozycję na jesień dla mieszkańców województwa.
To cykl warsztatów kreatywnych dla rodzin.
Na terenie miasta Piotrkowa Trybunalskiego 19 września 2024 roku będą przeprowadzane działania mające na celu kontrolowanie miejsc parkowania piotrkowskich kierowców. Policjanci będą sprawdzać czy kierujący swoje pojazdy pozostawiają w przeznaczonych do tego miejscach.
Do poniedziałku (23.09.2024) trwa głosowanie na nowe projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego, a w tym samym czasie realizowane są pomysły poprzednich lat. Jednym z nich jest tężnia solankowa przy ul. Belzackiej w Piotrkowie Trybunalskim.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim udostępnia Pacjentom tymczasowy dojazd na parking budynku Poradni Specjalistycznych. Wszystko za sprawą planowanego remontu ulicy Wolborskiej.
Dlaczego służby miejskie nie dbają o tablice w Parku Poniatowskiego pytaliśmy niedawno na naszym portalu. Spacerując alejkami nie dało się nie zauważyć, że wiele z nich jest poniszczonych lub pomalowanych dziwnymi rysunkami. Okazuje się, że nasz apel pomógł, bo jest o wiele lepiej. Choć nie idealnie... Zobaczmy zatem jak zmienił się wygląd tablic w parku.
Choć od rewitalizacji parku Belzackiego minęło ponad rok, stan nasadzeń zieleni może wprawić w osłupienie. Na 45 posadzonych drzew 28 już wyschło, łąka kwietna przypomina suche pole. Czy na terenie parku, którego rewitalizacja kosztowała ponad 10 milionów złotych, brakuje wody do podlewania, czy chęci pracy odpowiedzialnych za drzewa i krzewy?