Artykuły do tagu: pap

Handel ludźmi, zmuszanie do prostytucji, handel narkotykami. Policja rozbiła grupę przestępczą
Policjanci zatrzymali 13 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie pozbawiali wolności kobiety znajdujące się w krytycznej sytuacji życiowej. Grupa zajmowała się też wprowadzaniem do obrotu narkotyków, przestępstwami przeciwko wolności seksualnej i przeciwko mieniu. Do policyjnego aresztu trafiło 10 mężczyzn w wieku od 19 do 46 lat oraz 3 kobiety w wieku 24, 36 i 58 lat. Sąd na wniosek Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim tymczasowo aresztował 4 podejrzanych.
W audi ukryła nielegalny towar
35-letnia mieszkankę powiatu łódzkiego wschodniego została zatrzymana przez policję z Piotrkowa. Kobieta jest podejrzewana o posiadanie oraz przewożenie tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.
88 tysięcy sztuk papierosów bez akcyzy
Ponad 88 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z Piotrkowa wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi. Wartość rynkowa towaru to prawie 60 tysięcy złotych. Jak informuje policja, w przypadku wprowadzenia takiej ilości papierosów do obiegu, Skarb Państwa straciłby ponad 73 tys. zł.
W czwartek rzucamy palenie
W czwartek (17 XI) obchodzić będziemy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Pomysł obchodów zrodził się w USA w Kalifornii w 1974 roku. Wtedy to zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień.
Młodzież z Gomulina uczciła Dzień Papieski
„Bądźcie świadkami miłosierdzia” – o tym przesłaniu przypomniała młodzież z Gimnazjum w Gomulinie podczas XVI już Dnia Papieskiego.
14.08.2016 11:24
Nie żyje Jakub Paprocki
W wieku 26 lat zmarł w nocy z soboty na niedzielę (13/14.08) Jakub Paprocki, piłkarz Polonii Piotrków.
Papierosy bez akcyzy na miejskim targowisku
Piotrkowscy policjanci zabezpieczyli ponad 1200 sztuk papierosów oraz 8 paczek tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Zatrzymano 40-letniego mieszkańca powiatu łódzkiego wschodniego, który odpowie za wykroczenie skarbowe.
Zarzuty za produkcję krajanki tytoniowej
Piotrkowski sąd wydał postanowienie o aresztowaniu czterech mężczyzn zamieszanych w nielegalną produkcję papierosów. Podczas zatrzymania oskarżonych zabezpieczono ponad tonę krajanki tytoniowej.
Koniec z e-dymkiem w miejscach publicznych
W tym roku resort zdrowia planuje wprowadzić zakaz palenia elektronicznych papierosów w miejscach publicznych. To kolejne ograniczenie dla zwolenników błękitnego dymka. Przypomnijmy, od 5 lat nie można palić wyrobów tytoniowych w miejscach publicznych. Teraz przyszła kolej na e-papierosy.
Jerzy Jan Sobczyk o
Na naszym rynku wydawniczym ukazała się książka Jerzego Jana Sobczyka „Papuga Cyganeria piotrkowska, czyli Studencki Teatr Satyry”.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat