Od dziś podatnicy mogą skorzystać z usługi tzw. wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR) za rok 2016. Ma ona znacznie uprościć i przyspieszyć proces składania zeznań podatkowych.
Po raz kolejny nieco zamieszania wprowadzili filmowcy na piotrkowskim Starym Mieście.
W środę, 1 marca, praca na planie filmowym „Listy do M. Czas niespodzianek” rozpoczęła się już o godzinie 6.30. Tym razem Rynek Trybunalski był miejscem bożonarodzeniowego jarmarku. Głównym bohaterem zdjęć był aktor Andrzej Grabowski.
W Piotrkowie wciąż trwają zdjęcia do filmu „Listy do M. Czas niespodzianek”. Prace filmowców skupiły się dziś, we wtorek 28 lutego, na peronach dworca kolejowego. Na planie do Tomasza Karolaka dołączył Andrzej Grabowski. Aktor wciela się w ojca głównego bohatera, czyli Melchiora granego przez Karolaka.
Bryczka, ogier „Aeronauta”, zaśnieżona płyta Rynku Trybunalskiego i fryzjerskie głowy w oknie restauracji hotelu „Staromiejski” - tak bladym świtem swe oblicze zaczęła zmieniać piotrkowska Starówka. A wszystko za sprawą ekipy filmowej produkcji „Listy do M. Czas niespodzianek”, która dziś rozpoczęła pierwszy, z czterech zaplanowanych w Piotrkowie, dni zdjęciowych. Na planie pojawi się aktor Tomasz Karolak.
Od mszy świętej w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Śląskiej w niedzielę 26 lutego rozpoczną się miejskie uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Powołano Komitet Honorowy obchodów jubileuszu 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.
Uczennice III LO w Piotrkowie zajęły drugie miejsce w mistrzostwach województwa łódzkiego w tenisie stołowym.
Elektroniczny system kolejkowy uruchomiono od 1 lutego w piotrkowskim MOPR-ze. Cel to usprawnienie obsługi klientów.
Wieloletni dyrektor piotrkowskiego Muzeum Marcin Gąsior odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piotrkowa Trybunalskiego przyznany mu przez Radę Miasta. W uroczystości, która odbyła się w środę uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, świata kultury i nauki.
Policja skontrolowała sklep, w którym wg ustaleń funkcjonariuszy, miały być sprzedawane dopalacze. Sprawa miała swój początek jeszcze 28 grudnia ubiegłego roku, kiedy to policjanci z wydziału kryminalnego komendy w Bełchatowie w sklepie na osiedlu Dolnośląskim zabezpieczyli ponad 70 opakowań dopalaczy, a sanepid zamknął część obiektu, w którym dochodziło do procederu.