Na mocy rozporządzenia ministra zdrowia z 24 marca 2020 r. zaostrzono zasady przemieszczania się. Jedna z regulacji dotyczy przejazdów komunikacją miejską. Od 25 marca do 11 kwietnia środkami publicznego transportu zbiorowego można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi połowa miejsc siedzących. Pasażerowie zobowiązani są do bezwzględnego stosowania się do tego nakazu. Należy zajmować co drugie miejsce siedzące w autobusie.
Szkoły w całej Polsce wprowadzają zdalne nauczanie. Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej od dzisiaj (26 marca) wszystkie placówki edukacyjne mają obowiązek prowadzić zajęcia w trybie online. Ministerstwo nie przyjęło jednolitego sposobu ich prowadzenia i każdy dyrektor musi indywidualnie podjąć decyzje, jak je zorganizować. Większość polskich szkół przyjęło najprostsze rozwiązanie i udostępnia uczniom zadania do samodzielnego rozwiązania przy pomocy dzienników elektronicznych lub na swoich stronach internetowych. Są jednak placówki, także w Piotrkowie, które starają się uatrakcyjnić nauczanie, wykorzystując nowoczesne technologie.
Zamknięcie szkół i konieczność wdrożenia zdalnego nauczania stało się sporym wyzwaniem dla szkół i nauczycieli. - Myślę, że nauczyciele i szkoły, dzięki temu „pospolitemu ruszeniu", które można było zaobserwować chociażby na portalach społecznościowych, dzięki poszukiwaniu i testowaniu różnych rozwiązań technicznych i technologicznych, są przygotowani do zdalnego nauczania, które tak naprawdę zostało wprowadzone już 16 marca – mówi Małgorzata Kudyba, polonistka, nauczyciel konsultant w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie.
Ministerstwo Zdrowia podało w środę przed godziną 18 informację o 74 nowych przypadkach zakażeniach koronawirusem. Pozytywne wyniki badań dotyczą 15 osób z województwa łódzkiego. Są też jednak pozytywne informacje.
Wolontariusze z grupy "Widzialna Ręka - Piotrków Trybunalski" od pierwszych dni epidemii pomagają osobom, które tego wsparcia potrzebują - ludziom starszym, schorowanym czy znajdującym się w kwarantannie. Zrobią niezbędne zakupy, odbiorą lekarstwa, wyprowadzą psa czy nawet... załatwią lodówkę - listę ich działań można długo wymieniać. Tym razem to oni potrzebują pomocy i zwracają się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie uruchomił telefoniczną pomoc psychologiczną dla mieszkańców, którzy nie radzą sobie z trudną sytuacją związaną z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce.
29-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego został zatrzymany po tym, jak policjanci znaleźli w jego bmw ponad 50 gramów narkotyków.
Wzrasta liczba zakażonych koronawirusem i poddanych obowiązkowej kwarantannie. Od soboty w powiecie piotrkowskim wykryto 5 takich przypadków, w Piotrkowie Trybunalskim 3. Codziennie wzrasta liczba osób objętych kwarantanną. Władze naszego powiatu uruchomiły rezerwę zarządzania kryzysowego w wysokości 200 tys. zł z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej: kombinezonów, maseczek, płynów do dezynfekcji, okularów, rękawic i przyłbic, specjalistycznych masek dla Państwowej Straży Pożarnej i innych niezbędnych środków ochronnych.
Pismo z prośbą o zawieszenie lub odroczenie opłaty czynszowej i zniesienie opłaty targowej na targowiskach miejskich i prywatnych wystosowali kupcy do prezydenta Piotrkowa. Powód to oczywiście epidemia koronawirusa, której skutki dotykają przede wszystkim drobnych przedsiębiorców.
Nie musisz wychodzić z domu, żeby sprawdzić, o czym piszą w Tygodniu Trybunalskim. Najnowszy numer TT dostępny jest online!