Advertisement

Artykuły do tagu: myśliwi

Zarządzono dodatkowy odstrzał
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim wydał rozporządzenie o dodatkowym odstrzale sanitarnym dzików. Chodzi o 165 zwierząt. Już wcześniej podobną decyzję przekazał Wojewódzki Inspektorat Weterynarii, który zdecydował o odstrzale 770 dzików. Łącznie ma być ich więc 935.
Msza Hubertowska u oo. Bernardynów
Poczty sztandarowe kół łowieckich, myśliwi, koncert muzyki myśliwskiej i patriotycznej oraz medale i odznaczenia uświetniły uroczystą Mszę Hubertowską w kościele o.o. Bernardynów podsumowującą obchody jubileuszu 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego.
Zbliża się odstrzał dzików
Zarząd Koła Łowieckiego nr 30 "Leśnik" w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że od listopada do stycznia przeprowadzi planowane polowania zbiorowe, podczas których realizowany również będzie sanitarny odstrzał dzików. Zapoznajcie się z harmonogramem polowań, bo w czasie ich trwania przebywanie w lasach jest zakazane.
Strzelali po
Na piotrkowskiej strzelnicy odbyły się zawody strzeleckie w pięcioboju myśliwskim o "Puchar Trybunalski". Organizatorem zawodów był Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego.
Święto myśliwych i łowczych w Spale (zdjęcia)
Już po raz 22. w Spale odbędzie się Hubertus, czyli święto myśliwych, leśników, jeźdźców i łowczych. Odbywa się rokrocznie na zakończenie sezonu polowań. Zazwyczaj termin jest zbliżony do 3 listopada, kiedy to przypada dzień św. Huberta, patrona myśliwych.
Co dalej z zakazem udziału dzieci w polowaniach?
Myśliwi domagają się nowelizacji Prawa łowieckiego, chcą, by osoby niepełnoletnie mogły brać udział w polowaniach. Projektem tym zajął się kilkanaście dni temu Sejm, a przeciwko takiemu rozwiązaniu protestuje 40 organizacji społecznych.
Święto myśliwych, leśników i jeźdźców w Bogusławicach
W słoneczną sobotę 19 października w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbył się tradycyjny Hubertus. Na gości czekały atrakcje takie jak, przejażdżki bryczką po okolicy, konkurs dla dzieci, a także liczne pokazy.
Dogonili lisa. Hubertus w gminie Czarnocin
Po raz jedenasty w gminie Czarnocin odbył się tradycyjny Hubertus, czyli święto myśliwych, leśników i jeźdźców, organizowane na zakończenie sezonu jeździeckiego, a przez myśliwych na początku sezonu polowania jesienno-zimowego.
Piotrkowianie poznali kulturę łowiecką
Kolejne spotkanie z kulturą łowiecką zostało bardzo pozytywnie odebrane przez mieszkańców Piotrkowa. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 16.00 w Rynku Trybunalskim. Nie można było narzekać na brak atrakcji. Odbyły się koncert muzyki myśliwskiej, degustacja popularnej łowieckiej potrawy oraz gawędy o zwyczajach myśliwskich.
Piotrkowskie spotkania z kulturą łowiecką
W najbliższą sobotę (4 sierpnia) w Rynku Trybunalskim odbędzie się impreza w myśliwskim klimacie. Zapraszamy na „Piotrkowskie spotkania z kulturą łowiecką”.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat