Piotrkowska Noc Muzeów to kolejne wydarzenie, które odbyło się w piotrkowskim muzeum, a przygotowane zostało we współpracy z Archiwum Państwowym w Piotrkowie Trybunalskim, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim i Piotrkowskim Stowarzyszeniem Eksploracyjnym BUGAJ.
Już w najbliższą sobotę druga odsłona Piotrkowskiej Nocy Muzeów. W programie przygotowano moc atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i tych nieco starszych odwiedzających. Początek od godz. 15:00.
14 maja przypada Europejska Noc Muzeów. Tego dnia również piotrkowska placówka przygotowała specjalną ofertę dla zwiedzających. A to dopiero pierwsza część Nocy Muzeów.
Na niezwykłą podróż w czasie zapraszają pracownicy Muzeum w Piotrkowie. Dzięki wystawie "Uroki dawnego gabinetu stomatologicznego" odkryjemy, jak wyglądały gabinety stomatologiczne i higiena jamy ustnej przed laty.
Na parkanie piotrkowskiego Muzeum przy ul. Zamkowej prezentowana jest okolicznościowa wystawa pt. "Konstytucja 3 Maja – Duma Piotrkowa". Na sześciu planszach zaprezentowane zostały postacie i wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.
Po "covidowej" przerwie do piotrkowskiego Muzeum wróciły Dni Muzyki Kameralnej. W niedzielę zainaugurowano pięćdziesiątą pierwszą odsłonę imprezy cyklicznie organizowanej przez placówkę.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na inauguracyjny koncert w ramach LI Dni Muzyki Kameralnej, który odbędzie się 24 kwietnia 2022 r. o godzinie 17.00.
To była prawdziwa uczta dla fanów muzyki klasycznej w Piotrkowie. W środowe popołudnie w Zamku Królewskim zagrał wybitny młody ukraiński pianista Illia Ovcharenko.
Na scenie zaprezentuje się wybitny młody ukraiński artysta Illia Ovcharenko. Występ ma być podziękowaniem dla mieszkańców Piotrkowa, którzy udzielili rodzicom pianisty pomocy, po wybuchu konfliktu zbrojnego na Ukrainie.
W Piotrkowie przebywa wiele ukraińskich rodzin. Wspólnie z polskimi, u których znalazły schronienie, przygotowywały świąteczne potrawy i święciły koszyczki. Wśród składanych sobie życzeń, najczęściej wypowiadane były "Spokojnego nieba nad głową".