Rozpoczął się czas wiosennych porządków w przydomowych ogródkach, ogrodach działkowych i posesjach. Tradycyjnie też pojawia się dym z ognisk, mieszkańcy spalają bowiem zebrane gałęzie, liście i inne odpady. Uwaga! Grozi za to mandat karny.
We wtorek (14 kwietnia) upłynął termin składnia nowych deklaracji śmieciowych. Właściciele budynków jednorodzinnych do piotrkowskiego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta złożyli ponad 4 tys. 200 deklaracji. Łącznie powinno ich wpłynąć ponad 6 tys. 100.
Do 14 kwietnia mieszkańcy miasta powinni złożyć nowe deklaracje „śmieciowe”. Przypominamy również, że od dziś (1 kwietnia) zmienia się sposób naliczania opłat za odbiór odpadów.
Koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 12 Piotrków-Miasto zorganizowało akcję sprzątania obrzeży jeziora Bugaj i kąpieliska ”Słoneczko”.
Bomba ekologiczna na terenie Moszczenicy? Prawie. Sterty śmieci zalegają bowiem na terenie pomiędzy gminnym wysypiskiem a byłą cegielnią. Nie lepiej jest w kompleksie parkowo-pałacowym w centrum gminy.
Obsługują mieszkańców gminy w zakresie wykonywania przyłączy wodno-kanalizacyjnych, gospodarki odpadami, transportu, wywozu nieczystości stałych i płynnych. Obsługują Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Psarskiego, czyszczą odstojniki przydomowych oczyszczalni ścieków. Tym wszystkim zajmuje się Miejski Zakład Komunalny w Sulejowie (ul. Konecka 46). - Zachęcamy mieszkańców do korzystania ze świadczonych przez nas usług w celu dbałości o środowisko i jego ochronę. Prowadzone przez nas działania wykonywane są na podstawie wiedzy popartej wieloletnim doświadczeniem – informują pracownicy Zakładu.
Trudno uwierzyć, że aż tyle? Tak wynika z wyliczeń zrobionych przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie przy okazji dyskusji o zmianach stawek za śmieci. Sporo też osób dotąd nie segregowało odpadów.
W Piotrkowie na terenach byłej huty „Kara” płonie składowisko odpadów. Z pożarem walczy kilka jednostek straży pożarnej.
W Piotrkowie już nie będzie ukłonu w kierunku rodzin wielodzietnych jeżeli chodzi o opłaty za śmieci. Zresztą nie tylko w Piotrkowie.
Zmiany w prawie “śmieciowym”. Sprawa dotyczy mieszkańców tzw. budynków wielolokalowych. Ci nie będą już mogli sami decydować, czy chcą segregować śmieci, czy też nie, a co za tym idzie, jakie opłaty będą zobowiązani wnosić. Zdecyduje za nich właściciel budynku, zarząd spółdzielni lub wspólnoty.