O szybką interwencję prosi mieszkaniec Piotrkowa – chodzi o wyrzucone meble zalegające przy śmietnikowej wiacie.
- Uregulowania dotyczące gospodarki odpadami w naszym mieście zmuszają właścicieli domów jednorodzinnych do życia ze śmieciami, ponieważ odpady segregowane odbierane są raz w miesiącu – twierdzi piotrkowski radny.
- Widzę, że piękny park im. ks. J. Poniatowskiego schodzi całkowicie na psy - pisze w odpowiedzi na artykuł "Piotrków może być turystyczny?" użytkownik portalu ePiotrkow.pl.
Radomszczańscy urzędnicy podsumowują jak radomszczanie radzą sobie z
segregowaniem odpadów po wprowadzeniu ustawy śmieciowej. Z danych wynika, że nie jest źle.
Ponad stu wędkarzy brało udział w sprzątaniu obrzeży jeziora Bugaj i Zbiornika Cieszanowice.
Uczennice z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wodzinie Prywatnym tworzące pięcioosobowy zespół ekologiczny „Ekoiskierki” wraz ze swoją opiekunką panią M. Tomaszewską przystąpiły do konkursu „Aktywni dla klimatu”, który jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pt. „Zmieniaj nawyki - nie klimat!”.
Jeśli któryś z mieszkańców gminy Rozprza nie wiedział dotąd, dlaczego cena za śmieci wynosi 6,50 zł, może teraz zapytać o to swojego sołtysa. Podczas ostatniego spotkania w Urzędzie Gminy dokładną kalkulację kosztów przedstawił przedstawicielom sołectw zastępca wójta Artur Cubała.
Dwa razy, a może tylko raz? Ile razy w roku firmy powinny odbierać od mieszkańców tzw. odpady wielkogabarytowe, czyli np. stare wersalki, szafy, fotele?
- Stan czystości w mieście jest, delikatnie mówiąc, niezadowalający - mówi radny Jan Dziemdziora, który mimo licznych interpelacji i wskazywania miejsc, nie może doprosić się o usunięcie śmieci.
- Nie ma mowy o nadpłatach - przypomina Włodzimierz Pawlak, doradca prezydenta Piotrkowa ds. zagospodarowania odpadów komunalnych.