Święta Wielkanocne kojarzą nam się się przede wszystkim z białym barszczem, który serwujemy w tym okresie bardzo chętnie. W naszym rejonie niezwykle popularna jest również zupa chrzanowa, która najczęściej gotowana jest w Wolborzu. Z okazji tegorocznej Wielkanocy postanowiliśmy sprawdzić więc, jak przyrządzić idealną świąteczną zupę.
Zarządzanie firmową flotą to bardzo wymagające zadanie, szczególnie gdy jest ona sporych rozmiarów. Właściwa eksploatacja pojazdów, wyznaczanie odpowiednich ram czasowych na wykonanie zadań czy pilnowanie przeglądów i wymian zużytych elementów może być naprawdę nie lada wyzwaniem. Czy monitorowanie pojazdów przy pomocy GPS pomoże nam w lepszym zarządzaniu dostępnymi zasobami? Na czym polega system GPS dla firmowej floty pojazdów?
Zamarzająca woda w punkcie pobierania, zewnętrzne toalety w fatalnym stanie, mało miejsca do składowania opału – z takimi problemami mierzą się lokatorzy budynku przy ul. Przemysłowej 35A w Piotrkowie. Jak mówią, sytuacja jest trudna, szczególnie kiedy zaatakuje zima.
Polska Sieć Handlowa Lewiatan rusza z nową strategią komunikacji. Ambasadorem marki zostanie popularny kucharz, youtuber i dziennikarz kulinarny Tomasz Jakubiak. Wybór Tomasza Jakubiaka na twarz marki nie był przypadkowy. Chef od lat zajmuje się promocją kuchni regionalnej, podobnie jak Lewiatan przekonując Polaków, że warto sięgać po lokalne produkty i smaki.
Umowę w sprawie wdrażania, utrzymania i rozwoju systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD) oraz utworzenia Lokalnego Centrum Kompetencji podpisano w środę (01.12.2021) w siedzibie Moszczenickich Terenów Inwestycyjnych. Sygnatariuszami porozumienia zostali wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński oraz wójt Moszczenicy Marceli Piekarek, jako lider konsorcjum gmin wdrażających u siebie nowoczesne rozwiązania. Dzięki porozumieniu gmina Moszczenica będzie dzielić się swoim doświadczeniem w przeprowadzaniu procesów cyfryzacji i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań.
4932 zł – tyle średnio zapłacimy za mkw. mieszkania z rynku wtórnego w Piotrkowie. Dało to miastu 29. miejsce w Polsce i trzecie w województwie łódzkim. W naszym regionie, chcąc wynająć używany lokal najmniej wydamy w Bełchatowie, który jest czwartym najtańszym miastem (powyżej 50 tys. mieszkańców) w całym kraju według rankingu serwisu rankomat.pl.
Pandemia zmieniła zachowania i zwyczaje Polaków. Zaczęliśmy bardziej zwracać uwagę na to w jaki sposób się odżywiamy i robimy zakupy. Ważna stała się odległość sklepu od domu – Polacy chętniej wybierają lokalne sklepy, położone blisko miejsca zamieszkania. Również pochodzenie produktu stało się ważnym kryterium podejmowania decyzji zakupowych – wskazuje na to aż 76,9% respondentów w badaniu przeprowadzonym przez PSH Lewiatan w ramach kampanii „Wybieram lokalne”. Robiąc zakupy spożywcze większość z nas (70%) wybiera produkty od lokalnych dostawców. Polacy świadomie decydują się na nie, nie tylko ze względu na jakość i świeżość z jakimi są kojarzone, ale również wartości i tradycje, jakie za nimi idą. Czym dla Polaków jest produkt lokalny i co znaczy lokalność?
Starostwo Powiatowe zaprasza lokalnych wytwórców i producentów oraz koła gospodyń wiejskich do wzięcie udziału w konkursie „Produkty lokalne Ziemi Piotrkowskiej prosto z serca”. Celem konkursu jest wspólne budowanie wizytówki ziemi piotrkowskie i pokazanie, że nasze produkty lokalne są wytwarzane w oparciu o tradycję i pasję i powstają "prosto z serca". Zgłoszenia można przesyłać do 31 lipca.
Ponad 125 milionów trafi do samorządów z województwa łódzkiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To bezzwrotne wsparcie dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię koronawirusa. Pieniądze trafią m. in. do Piotrkowa oraz samorządów z powiatu piotrkowskiego.
Jeszcze w tym roku wystartuje budowa ul. Nowy Świat w Piotrkowie. Ma ona łączyć ul. Wierzejską ze skrzyżowaniem ulic Reagana i Broniewskiego. Podczas briefiengu prasowego prezydent Krzysztof Chojniak poinformował, że inwestycja otrzyma znaczące dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.