Elektrociepłownia Piotrków Trybunalski Spółka z o.o. w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 23 maja 2024r. o bonie energetycznym oraz o zmianie niektórych ustaw
w celu ograniczenia cen energii elektrycznej, gazu ziemnego i ciepła systemowego, wprowadziła do rozliczeń z „odbiorcami wrażliwymi” od 1 lipca 2024r.
do 31 grudnia 2024r. następujące ceny ciepła:
Wydarzenie skierowane do lokalnych samorządowców miało na celu przybliżenie tematów związanych z retencją wodną oraz pozyskiwaniem funduszy na ekoprojekty. Green Week jest coroczną akcją organizowaną przez Komisję Europejską. Warsztaty odbywają się w całej Europie. W piotrkowskiej Mediatece 800-lecia pod patronatem prezydenta Juliusza Wiernickiego, Europejskie Regionalne Centrum Ekohydrologii, placówka Polskiej Akademii Nauk powstała pod auspicjami UNESCO oraz firma PHENO HORIZON (OLP Sp. z o.o.) zorganizowały w środę (26.06.2024) cykl prelekcji.
24 i 25 czerwca energii elektrycznej pozbawieni będą mieszkańcy kilku ulic w Piotrkowie, a także w Witowie, Wronikowie, Gościmowicach, Powęzinach i Gajkowicach.
Elektrociepłownia Piotrków Trybunalski Spółka z o.o. informuje, że w dniu 10 czerwca 2024r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ustawę o bonie energetycznym oraz o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia cen energii elektrycznej, gazu ziemnego i ciepła systemowego.
W okresie letnim krwi bardzo brakuje, dlatego w sobotę (08.06.2024) w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie została zorganizowana akcja poboru krwi pod hasłem "Twoja krew ma moc pomagania". Na akcję do siedziby MOK przyszło 23 krwiodawców. Do oddania tego najcenniejszego leku zostało zakwalifikowanych 21 osób. W ten sposób udało się zebrać ponad 9 litrów krwi.
Środowisko pacjenckie coraz częściej zwraca uwagę na pogarszającą się dostępność aptek, którą szczególnie odczuwają osoby starsze oraz mieszkańcy mniejszych miejscowości. Według najnowszego ogólnopolskiego badania Koalicji „Na pomoc niesamodzielnym” oraz Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej 90 proc. respondentów w wieku 56+ oczekiwałoby apteki dyżurującej w najbliższej okolicy. Z kolei 80 proc. wszystkich badanych przy wyborze apteki kieruje się kryterium odległości. Raport „Apteka dla Pacjenta” przybliża potrzeby i oczekiwania pacjentów wobec placówek aptecznych. Koalicja chciałaby, aby wyniki badania zwróciły uwagę resortu zdrowia na aktualny obraz rynku aptecznego pod kątem rzeczywistych potrzeb pacjenta.
Zuzanna Wiernicka zdobyła złoty medal mistrzostw Polski do lat 20, które obyły się w Ciechanowie. Piotrkowianka nie pozostawiła swoim rywalkom złudzeń, pokonując drugą na mecie Aleksandrę Szykulską o ponad minutę.
Liczne odznaczenia i awanse zawodowe, do tego wiele słów uznania i życzeń od przełożonych oraz przybyłych gości. Tak w skrócie wyglądał Powiatowy Dzień Strażaka, który w tym roku zorganizowano w Dąbrowie nad Czarną w gminie Aleksandrów. Po oficjalnych uroczystościach każdy mógł skorzystać z atrakcji, przygotowanych w ramach pikniku rodzinnego.
Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie z okazji Tygodnia Książki i Bibliotek przygotowała dla swoich czytelników wiele atrakcji. Jedną z nich była akcja czytelnicza pn. „Drzewko za czytanie” przeprowadzona w Skotnikach, Aleksandrowie i Dąbrowie nad Czarną, podczas której na uczestników czekała ekologiczna niespodzianka.
Samiczka sokoła wędrownego, która wczesną wiosną przyszła na świat w Elektrowni Bełchatów należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, została zaobrączkowana. To już 14. pisklę, które od 2019 r. wykluło się w bełchatowskiej elektrowni. Sokoły wędrowne, które są pod ścisłą ochroną, to jeden z najrzadziej występujących gatunków ptaków w Polsce.