Najwyższa jakość badań, kompleksowa opieka lekarzy, darmowe konsultacje ze specjalistami z różnych dziedzin. To tylko niektóre aspekty, dla których warto zainteresować się ofertą usług medycznych, oferowanych przez Centrum Badań Klinicznych PROVITA. Niedawno klinika zmieniła adres swojej siedziby i z tej okazji ponownie zaprasza pacjentów, chętnych do podjęcia terapii, a także specjalistów, którzy chcieliby nawiązać współpracę.
Do naszej redakcji dotarły informacje, że w Piotrkowie może pojawić się problem z leczeniem neurologicznym. W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie prawie wszyscy lekarze pracujący na oddziale neurologii złożyli wypowiedzenia. Co dalej?
Na stwardnienie rozsiane (SM) choruje w Polsce blisko 50 tys. osób. Początek choroby przypada zwykle na okres między 20, a 40 rokiem życia, częściej chorują kobiety. 30 maja obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości SM.
Niewiele jest schorzeń, którym możemy z dużym prawdopodobieństwem zapobiec albo złagodzić ich objawy. Należą do nich choroby zakaźne. Dlatego szczepienia powinny towarzyszyć nam przez całe życie, a system ochrony zdrowia powinien je zapewnić zarówno dzieciom, jak dorosłym i osobom starszym. Tryb refundacyjny dla wielu szczepień jest dobry – twierdzi prof. Marcin Czech, prezes Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego. – Powinno się po prostu refundować kolejne szczepionki. Im dłużej żyję na tym świecie, tym bardziej skłaniam się do przekonania, że szczepienia powinny być bezpłatne, finansowane w 100 procentach przez państwo. Bariera finansowa nie skłania ludzi do profilaktyki - dodaje epidemiolog.
Mój partner jest uzależniony od alkoholu i chociaż był dwukrotnie na terapii, to zdarzają mu się „wpadki”. Od lekarza usłyszał, że jego leczenie można wesprzeć lekami hamującymi głód alkoholowy. Jak one działają i czy są bezpieczne dla zdrowia? - pyta Anna
Na charytatywny turniej siatkarski kobiet zapraszają przedstawiciele Ludowego Zespołu Sportowego "Błysk" oraz urzędnicy z gminy Aleksandrów. Podczas imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz 7-letniej Laury z Piotrkowa, która cierpi na zespół Aperta.
Polscy onkolodzy kliniczni wybrali w drodze głosowania dziesięć substancji czynnych, które powinny jak najszybciej uzyskać refundację. Pierwsze miejsce na liście TOP 10 ONKO 2023 – podobnie jak rok temu – zajęła terapia przeznaczona dla chorych na raka piersi.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uruchomiła infolinię dla uchodźców z Ukrainy. Każda osoba, która zadzwoni pod podany numer otrzyma kompleksowe informacje na temat możliwości skorzystania ze świadczeń w ramach polskiego systemu opieki zdrowotnej (np. jak umówić się na wizytę lekarską w Polsce, jak otrzymać szczepienia ochronne oraz kontynuować leczenie chorób przewlekłych a także otrzymać pomoc psychologiczną).
Usprawnienie leczenia chorób rzadkich zależy w znaczącym stopniu od ich wczesnego rozpoznania, a jest to możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnej diagnostyki genetycznej - wskazywali uczestnicy Healthcare Policy Summit poświęconego chorobom rzadkim. Rekomendacje specjalistów zostaną przedstawione Ministerstwu Zdrowia w marcu 2023 r.
Sukcesem zakończyła się w poniedziałek zbiórka na leczenie chorego na neuroblastomę Patryka Wysmyka. Udało się zebrać ponad 2 miliony złotych. Dzięki tej olbrzymiej sumie nastolatek z Piotrkowa będzie mógł walczyć o swoje zdrowie i życie. Radości i wzruszenia nie kryli piotrkowscy wolontariusze zaangażowani w pomoc i spontanicznie zebrali się, aby świętować powodzenie tej zbiórki.