Pellet czasami pisany jako pelet to wydajne, suche paliwo, które cieszy się coraz większą popularnością. Jest wytwarzany z odpadów będących naturalnym produktem obróbki drewna. Nazywany jest biopaliwem, ponieważ w czasie jego spalania powstaje bardzo mało produktów ubocznych, a do atmosfery wydostają się naprawdę niewielkie ilości CO2. Co więcej, popiół powstały po spalaniu pelletu można wykorzystać w formie nawozu mineralnego.
Osteopatia bazuje na metodzie leczenia odkrytej przez Andrew Taylora Stilla w 1874 roku. Za podstawę nowego podejścia posłużyła absolutna wiara w wewnętrzną zdolność do samoleczenia, ale także przekonanie, że jeśli osteopata zdoła usunąć przeszkody w organizmie ludzkim, to natura sama zajmie się leczeniem. W jego przekonaniu to, co my nazywamy chorobą, jest tak naprawdę efektem nieprawidłowości lub braku właściwego balansu wewnątrz ciała człowieka. „Choroba w anormalnym organizmie jest tak samo naturalna jak zdrowie, kiedy wszystkie elementy znajdują się na swoim miejscu”.
Aż 107 starych, węglowych „kopciuchów” funkcjonujących na terenie gminy Wola Krzysztoporska wymienionych zostanie na nowe źródła ogrzewania za sprawą gminnego programu dofinansowania wymiany pieców. W tym roku gmina przeznaczyła na ten cel ponad pół miliona złotych, dokładając do 50% kosztów inwestycji (do 5 tys. zł dla każdego, kto zdecyduje się wymienić piec).
W Piotrkowie Trybunalskim będzie obchodzony dzień bez samochodu. We wtorek (22 września) wszyscy, którzy korzystają z Piotrkowskiego Roweru Miejskiego, pierwszą godziną jazdy będą mogli cieszyć się za darmo.
"Elektromobilność przyszłością motoryzacji" to wydarzenie zorganizowane przez piotrkowski oddział terenowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi. Na parkingu przed Ośrodkiem przy ul. Glinianej zaprezentowano nowoczesne samochody elektryczne. Każdy, kto wybrał się do piotrkowskiego oddziału WORD, mógł dokładnie poznać wszystkie fakty i mity związane z tzw. elektrykami, a także przejechać się i sprawdzić, jak takim samochodem się jeździ.
Nowoczesną i ekologiczną oczyszczalnię ścieków otwarto w piątek w Wolborzu. Obiekt przy ulicy Sportowej wyposażony został w specjalistyczne maszyny, które pozwolą na bardziej wydajne gospodarowanie odpadami.
Ogólnopolska akcja "Sadzimy" zawita także do naszego regionu. Nadleśnictwo Piotrków zaprasza mieszkańców do odbierania bezpłatnych sadzonek, które można potem posadzić na swoich ogrodach czy działkach.
W ramach akcji Sprzątanie Świata 2020 pracownicy Urzędu Miejskiego w Sulejowie, jednostek organizacyjnych i placówek oświatowych posprzątają tzw. JOR Polanę i brzegi Pilicy przy Polance. - Zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji uczniów naszych szkół oraz ich rodziców – mówią urzędnicy z Sulejowa.
21 tysięcy bylin posadzono w listopadzie 2018 roku na dachu piotrkowskiej mediateki. Teraz dach siedziby naszej biblioteki przypomina ten na budynku Focusa. Rośliny przyjęły się i stworzyły wyjątkową mozaikę.
Fundamenty pierwszego w Polsce basenu pasywnego i sportowej hali pasywnej, które powstają w Sulejowie, są już prawie gotowe. W poniedziałek, 17 sierpnia plac budowy odwiedzili burmistrz Wojciech Ostrowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie Bartosz Borkowski i radny Jarosław Sarlej.