Odbierz darmową sadzonkę od leśników

Strefa FM Czwartek, 17 września 20207
Ogólnopolska akcja "Sadzimy" zawita także do naszego regionu. Nadleśnictwo Piotrków zaprasza mieszkańców do odbierania bezpłatnych sadzonek, które można potem posadzić na swoich ogrodach czy działkach.
fot. pixabay fot. pixabay

Sadzonki będzie można odbierać w piątek (18 września) od 9.00 do 15.00 w Leśnej Osadzie Edukacyjnej w Kole. - Łącznie przekażemy mieszkańcom naszego regionu 3 tysiące sztuk. Rozdawać będziemy darmowe świerki, sosny i dęby. Zielone upominki będzie można też odebrać w określonym czasie w Miejskim Ośrodku Kultury i siedzibie radia Strefa FM Piotrków  - tłumaczy leśnik Paweł Kowalski.

 

Jeśli chcielibyście posadzić drzewko na przykład na terenie osiedla, niezbędne będzie uzyskanie pozwolenia. W województwie łódzkim łącznie będzie rozdanych blisko 45 tysięcy sadzonek. 

 

By odebrać sadzonkę w siedzibie Strefy FM Piotrków, słuchajcie piątkowego Magazynu Magiel od 7.30. Prowadzący Robert Gala i Marcin Cecotka poinformują o tym, kiedy będzie to możliwe.POLECAMY


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

taktaktak ~taktaktak (Gość)17.09.2020 10:01

Czy w ramach tej akcji nie warto pomyśleć na przyszłość o współdziałaniu ze spółdzielniami i poproszenie o wcześniejsze wyznaczenie i oznaczenie przez spółdzielnię miejsc, w których można dokonywać nasadzeń (np. oznaczenie takich miejsc). Sadźmy tlen! W walce z człowieczą głupotą przyroda potrzebuje sojuszników.

130


wiedźma ~wiedźma (Gość)17.09.2020 16:24

A te sadzonki na zdjęciu, to świerki, sosny, czy dęby - panie redahtorze?

20


ja ~ja (Gość)17.09.2020 11:56

Akcja słuszna, tylko kto będzie mógł odebrać sadzonkę w godz. 09.00-15.00, większość osób w tych godzinach pracuję ??

51


gość ~gość (Gość)17.09.2020 09:51

Sadzić, palić, suszyć, kruszyć.

24


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat