Do kolizji doszło we wtorek rano na drodze krajowej numer 1.
Obfite opady śniegu utrudniają kierowcom poruszanie się po piotrkowskich drogach. Ponadto, ze względu na ujemną temperaturę, miejscami może być ślisko.
Kto ma pierwszeństwo przy Kwadracie? Czy na Armii Krajowej można zawracać? Czy wysepka na placu Kościuszki to tak naprawdę rondo? Niby wszyscy kierowcy znają przepisy ruchu drogowego, jednak po pewnym czasie okazuje się, że zaczynamy jeździć na pamięć, znaki drogowe gdzieś umykają, czasem nawet zapominamy, co one oznaczają. Wtedy można mieć przykrą niespodziankę w postaci kolizji lub co gorsza wypadku.
Większość krajów Unii Europejskiej (w tym szczególnie Polska) boryka się z problemem braku kierowców zawodowych. Kandydatów nie brakuje, największym problemem jest koszt związany ze zdobyciem uprawnień. Potencjalnym pracownik musi wydać ponad 10.000 złotych, aby móc wsiąść za kółko TIR-a. Problem chce rozwiązać Polski Instytut Transportu Drogowego. Mówili o tym we wtorek podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Zawadach (przy obwodnicy Bełchatowa) posłanka PiS Małgorzata Janowska oraz Marcin Wolak - prezes PITD.
Co zrobić, kiedy dzieci czekają, by odwieźć je do szkoły, a akumulator padł? Najlepiej zadzwonić do Straży Miejskiej.
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi zorganizowali spotkania w piotrkowskich szkołach, w sprawie bezpieczeństwa na drogach. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi przyszłych kierowców na zagrożenia i konsekwencje wynikające z nieodpowiedniego prowadzenia pojazdu. Spotkania odbyły się w środę w I i III Liceum Ogólnokształcącym oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3.
Zaparkowanie samochodu w okolicach Urzędu Miasta przy Szkolnej graniczy z cudem. Problem trwa od lat. Być może komunikacyjny koszmar wkrótce się skończy, władze miasta rozpatrują bowiem możliwość postawienia przy budynku magistratu... piętrowego parkingu.
Ryzyko napotkania dzikiej zwierzyny na drodze stale rośnie - po trasach, położonych w bezpośrednim sąsiedztwie leśnych terenów, jeździ coraz więcej samochodów, a infrastruktura drogowa jest stale rozbudowywana. Piotrkowska policja ostrzega i prosi, by nie lekceważyć ostrzegawczego znaku A-18b. Tylko od początku września na drogach powiatu i miasta doszło do 63 tego typu zdarzeń.
Ogólnopolska akcja „Bezpieczny Listopadowy Weekend 2017” podsumowana. Działania prowadzone były przez trzy dni od 10 do 12 listopada. Na drogach naszego województwa nikt nie zginął.
Liczne kampanie społeczne, apele policji niemal każdego dnia uświadamiają nas o zgubnych skutkach jazdy pod wpływem alkoholu. Teoretycznie świadomość społeczeństwa powinna być w tej dziedzinie coraz większa, jednak nadal wiele osób lekceważy ostrzeżenia i decyduje się prowadzić na podwójnym gazie. Policyjne statystyki biją na alarm. Doskonałym przykładem mogą być wydarzenia z ostatnich dni, do których doszło na terenie Tomaszowa i powiatu.