Prezydent miasta postanowił przeznaczyć 10 tysięcy złotych na zakup nowej zjeżdżalni dla Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie.
Sprzeczność i emocje. W tych dwóch słowach można zamknąć główną ideę festiwalu. Artystów zobaczymy na piotrkowskich ulicach, w centrach handlowych, w parku miejskim.
Poza wsparciem WORD-ów na akcje edukacyjne i działania prewencyjne, część środków zostanie przeznaczonych na rozbudowę i modernizację dróg.
To, co dyrektor piotrkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zobaczył na piotrkowskich Wierzejach, przysparza o ból głowy. Doszczętnie zdewastowane szatnie, powyrywane deski klozetowe i zniszczone bramki – to aktualny stan boiska wielofunkcyjnego przy ul. Zawiłej.
- W poniedziałek 18 kwietnia definitywnie zakończyliśmy realizację głównych prac budowlanych oraz sklepu Biedronka w I etapie CH Areszt. Jego otwarcie planowane jest na czwartek 21 kwietnia. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe – informuje inwestor.
Rekolekcje. Wielu osobom kojarzą się pewnie z trzema dniami wolnymi od zajęć w szkole. I na tym koniec, bo część nastolatków uważa je za stratę czasu. Okazuje się jednak, że wszystko zależy od rekolekcjonisty. – Młodzież nie jest zła! Jest do zagospodarowania, tylko trzeba umieć to zrobić – mówi ojciec Zdzisław Jaśko, jezuita.
- To są priorytety prezydenta, a nie miasta - stwierdzili w programie „O tym się mówi” radni Tomasz Sokalski z Lewicy oraz Marek Konieczko z klubu Rozwój i Gospodarność.
Na adres kontatk@epiotrkow.pl otrzymaliśmy sygnał o zdewastowanej ścieżce biegowej na piotrkowskich Wierzejach.
Notorycznie okradane są pojemniki na używaną odzież, przeznaczoną dla PCK lub ludzi ubogich.
Szybka reakcja sąsiadów, a później strażaków uratowała życie 73-letniego mieszkańca Piotrkowa.