Jeśli nie grasz to nie wygrasz - doskonale wiedzą o tym pracownicy Starostwa Powiatowego w Radomsku, którzy znaleźli dość nietypowy sposób na dokończenie budowy tamtejszego szpitala.
Fragment ulicy Polnej w Piotrkowie został tymczasowo wyłączony z ruchu. Wszystko za sprawą wyrwy w jezdni, spowodowanej pęknięciem podziemnego kanału przepływającej tamtędy rzeki Strawy. W sumie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby problemu nie załatwiono za pomocą... trawnika.
Dzisiaj o godzinie 12.00 w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi (al. Piłsudskiego 8, sala 901), Włodzimierz Fisiak, Marszałek Województwa Łódzkiego w obecności wiceministra Rozwoju regionalnego - Waldemara Sługockiego, podpisze umowę z Polską Organizacją Turystyczną, która pozwoli rozpocząć budowę najdłuższego w Europie szlaku konnego.
Jakiś czas temu w Piotrkowie pojawiły się przy przejściach dla pieszych żółte pasy umieszczone na chodnikach blisko krawędzi. Wielu zadawało sobie pytanie, co one oznaczają? Jak się okazało, są to “pasy bezpieczeństwa” przeznaczone dla osób słabowidzących. Czy są one pomocne? Pojawiły się opinie, że ze względu na złe rozmieszczenie – nie pomagają.
Okazuje się, że przy budowie ronda u zbiegu ulic Zalesickiej, Przedborskiej, Świerczowskiej w Piotrkowie nie obyło się bez ofiar. Pierwszą z nich jest Zdzisław Abratkiewicz, którego dom został uszkodzony przy okazji prac rozbiórkowych.
W środę na terenie oczyszczalni ścieków prezydent Krzysztof Chojniak podpisał umowę z konsorcjum firm Biuro Usług Inwestycyjnych Ciechański & Haładaj Sp. j. z Łodzi oraz Tebodin SAP-Projekt Sp. z o.o. z Warszawy, które będą pełniły rolę Inżyniera Kontraktu dla Projektu „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim”, stanowiącego część Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” wspólnotowej pomocy strukturalnej w ramach Funduszu Spójności.
Temat nowego budynku ośrodka kultury w Sulejowie od wielu lat pojawiał się i... znikał. Teraz jednak wszystko jest na dobrej drodze, by takie miejsce wreszcie powstało.
Z zewnątrz kamienica wygląda jak nowa. Gorzej w środku. Schody wyremontowane do połowy, brak barierek, poręcz trzyma się na jednym gwoździu...
Czy warstwa świeżej farby wystarczy, aby ogrodzenie stadionu miejskiego nie rozsypało się? Niedawno informowaliśmy o stanie płyty remontowanego stadionu Concordii, która podczas gwałtownych ulew zmienia się w staw. Okazuje się, że nie tylko płyta boiska wzbudza kontrowersje, wewnętrzne ogrodzenie rozdzielające murawę od trybun jest już mocno nadszarpnięte przez czas, dlatego zamiast niego powinna się tam pojawić nowa siatka, tymczasem ogrodzenie zostanie tylko pomalowane.
Zniszczone podjazdy, ciągły bałagan spowodowany brakiem ogrodzenia – to obraz ze skateparku przy ul. Belzackiej w Piotrkowie. Obiekt miał być zmodernizowany najdalej do końca wakacji. Tak się jednak nie stanie. Dlaczego? – Brak funduszy – odpowiada krótko dyrektor piotrkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Leszek Heinzel. O nieco innym scenariuszu dyrektor przekonywał jeszcze w kwietniu tego roku.