Niebawem rozpocznie się modernizacja ulicy POW w Piotrkowie. Inwestycja będzie realizowana w cyklu dwuletnim. Przetarg na to zadanie już został ogłoszony i ma zostać rozstrzygnięty w ekspresowym tempie.
Oczyszczalnia ścieków w Tomaszowie Mazowieckim uzyska nową jakość. Wkrótce ruszy modernizacja obiektu. Powstanie także ponad 102,5 km nowej kanalizacji sanitarnej. - Zostały rozstrzygnięte wszystkie przetargi - mówi Andrzej Barański, prezes Zakładu gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie.
Po budowie Sądu Rejonowego przyszedł czas na remont Sądu okręgowego w Piotrkowie.
Tomaszowska oczyszczalnia ścieków wreszcie będzie zmodernizowana. Obiekt powstał w latach 70. i jest reliktem przeszłości z trudem spełniającym normy. Ale dzięki środkom z Unii Europejskiej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zostanie ona gruntownie przebudowana. Poza tym w ramach projektu “Modernizacja oczyszczalni ścieków i skanalizowanie części aglomeracji Tomaszowa Mazowieckiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej” powstanie ponad 100 km nowej kanalizacji sanitarnej.
Trwa budowa zaplecza obsługującego podziemną trasę turystyczną w Grotach Nagórzyckich w Tomaszowie Mazowieckim. Po zimowej przerwie prace znowu ruszyły.
Czy drugie centrum handlowe w Bełchatowie doczeka się w końcu otwarcia? Bełchatowianie mają obawy, że nie. Na placu budowy cisza, chociaż pozostałe do wykonania prace są raczej tylko kosmetyczne. Logo galerii zdobi już elewację, ale w środku żaden z najemców nie przygotowuje swojej powierzchni handlowej. Nawet oferty pracy zostały wycofane z bełchatowskiego pośredniaka.
W Rozprzy rusza długo oczekiwana inwestycja - rewitalizacja Rynku Piastowskiego.
- To kosztowne przedsięwzięcie szacowane na około 8 milionów złotych. Dlatego też realizacja inwestycji rozłożona została na etapy - przyznaje wójt gminy Rozprza, Janusz Jędrzejczyk.
Od 8.00 rano na zakupy przy Al. Sikorskiego może przyjść każdy.
60 rodzin wprowadzi się do nowego bloku, który jesienią zacznie budować piotrkowski TBS. Znajdą się w nim mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe.
Chociaż od pierwszych konsultacji społecznych związanych z przebudową drogi krajowej nr 91 minęły już dwa lata, to sprawa nadal budzi ogromne emocje wśród mieszkańców gminy Rozprza. Wariant budowy obwodnicy proponowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad miałby podzielić Kęszyn na pół, na co nie zgadzają się mieszkańcy tej wsi. Natomiast wariant sugerowany przez mieszkańców zbyt mocno ingeruje w środowisko. Strony nie mogą dojść do porozumienia. W środę po południu miały miejsce kolejne konsultacje społeczne w łódzkiej siedzibie GDDKiA. Czy wreszcie zapadną konkretne decyzje w tej sprawie?