O dwa nowe boiska wzbogaciła się gmina Grabica. Zostały one ufundowane przez prywatnego inwestora. W środę 30 maja podczas festynu uroczyście oba obiekty oddano do użytku. Impreza połączona została z obchodami Dnia Dziecka. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, m.in piknik i malowanie twarzy. Nie zabrakło też przedstawicieli władz samorządowych województwa i powiatu na czele z wicemarszałkiem Dariuszem Klimczakiem, przewodniczącym Sejmiku Województwa Łódzkiego Markiem Mazurem i wicestarostą piotrkowskim Piotrem Wojtysiakiem. Dzieci od gości otrzymały piłki.
Pierwsze gry karciane pojawiły się w Chinach w X wieku. W Europie popularność zdobyły dopiero w XIV-XV wieku. Do dziś gry karciane są jedną z popularniejszych rozrywek towarzyskich. W zależności od rodzaju rozgrywki wyróżnia się gry oparte na zdobywaniu lub pozbywaniu się kart, tworzeniu określonych układów, porównywaniu kart i braniu lewa. Początkowo karty były ręcznie malowane i bardzo kosztowne, upowszechniły się dopiero po wynalezieniu druku.
Po ciężkiej chorobie zmarł legendarny trener Atletycznego Klubu Sportowego Henryk Grabowiecki, który wychował wielu reprezentantów Polski. Jego najwybitniejszym wychowankiem jest wicemistrz świata Mateusz Bernatek. Pogrzeb odbędzie się 6 czerwca o 14:15.
Budynek po byłej remizie OSP w miejscowości Stara w gminie Aleksandrów niszczeje od lat. Teraz przyszedł czas na modernizacje. W poniedziałek podpisano umowę na dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, w wyniku czego powstanie tam filia Gminnego Centrum Kultury. Swoje podpisy pod umową złożyli wicemarszałkowie województwa łódzkiego Joanna Skrzydlewska i Dariusz Klimczak oraz wójt Aleksandrowa Dionizy Głowacki.
III Festyn Wieprzowiny w Grabicy rozpoczął się w niedzielę 20 maja już o 11.30 częścią wystawienniczą. Festyn oficjalnie otwarto o 14.00, po czym na scenę wkroczyli artyści.
Tegoroczna edycja festiwalu przyciągnęła do Piotrkowa 30 kapel z całej Polski. Organizatorzy podkreślali, że rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. W tym roku na miano najlepszych zasłużyli muzycy z kapeli Lubelska Baszta z Lublina, która wystąpiła na piotrkowskiej scenie po raz pierwszy. Nagrodę wręczyli prezydent Krzysztof Chojniak i przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur.
26. edycja Nagrody Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi jest już historią. Najlepszą książką o ziemi łódzkiej uznano właśnie "Monografię Piotrkowa Trybunalskiego", a laureatem w tej kategorii został Piotr Głowacki, pracownik Archiwum Państwowego w Piotrkowie. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 16 maja.
Na kolejny Festyn Wieprzowiny zaprasza gmina Grabica. Trzecia edycja tej imprezy odbędzie się w niedzielę 20 maja.
65 uczestników wzięło udział w Kulturowerze, czyli nocnej grze miejskiej współorganizowanej przez Piotrkowską Grupę Rowerową i Centrum Informacji Turystycznej.
W najbliższą środę, 16 maja w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczynają się jubileuszowe Interakcje. Będzie to już XX edycja tego międzynarodowego festiwalu sztuki. Dyrektorem artystycznym tegorocznej edycji jest Ryszard Piegza, a majowa odsłona Interakcji potrwa do 18 maja. Druga część festiwalu odbędzie się we wrześniu.