Od 6 do 29 kwietnia w piotrkowskim Ośrodku Działań Artystycznych będzie można oglądać wystawę fotograficzną przygotowaną przez studentów łódzkiej filmówki. Prace na pierwszy rzut oka trudno połączyć jedną wspólną myślą. To jednak tylko pozory.
Ośrodek Działań Artystycznych i Stowarzyszenie Fotograficzne Kreatywni zapraszają na wystawę Patryka Śpiewaka i Rafała Pietrasa „Uczeń vs Nauczyciel”.
Piotrków Trybunalski przeniesie się w epokę zaborów, legionów i I wojny światowej – wszystko za sprawą kolejnej gry miejskiej, organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na spotkanie Umiarkowanie Dyskusyjnego Klubu Sztuki, którego gościem będzie tym razem Wiesław Haładaj. O grafice będzie można porozmawiać 28 marca w ODA przy ul. Dąbrowskiego 5, początek o godz. 18.00, wstęp wolny.
W Galerii „Śnieżne Krużganki” od 25 marca do 18 kwietnia prezentowana będzie wystawa fotografii Piotra Szczepańskiego „Kartki z kalendarza 2017”.
Rozpoczęła się rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej w Woli Kamockiej. To właśnie reforma oświaty, która przywróciła ośmioklasowe podstawówki, wywołała potrzebę dostosowania budynków szkół w gminie Grabica do zwiększonej liczby uczniów. Nowa część budynku powstanie w sąsiedztwie remizy OSP w Lubanowie, jednocześnie obiekt zostanie połączony z już istniejącym budynkiem szkoły.
W najbliższy piątek w naszym mieście rozpocznie się Piotrkowski Miesiąc Fotografii. Wydarzenie potrwa do 29 kwietnia.
Tzw. ustawa degradacyjna zakłada odebranie stopni wojskowych tym, którzy "sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu". Chodzi głównie o członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Ale nie tylko.
Od piątku 9 marca rady gmin mogą ustalać maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż alkoholu, również tego niskoprocentowego. To nie wszystko, samorządy od 9 marca 2018 roku mogą również wprowadzać ograniczenia nocnej sprzedaży.
Najpierw był zachwyt popularnym i tanim materiałem budowlanym, a po kilkudziesięciu latach walka z nim i całkowity zakaz stosowania w wielu krajach. Mowa oczywiście o eternicie, którego najbardziej niebezpiecznym – zagrażającym zdrowiu – składnikiem jest azbest. Na polskich dachach i elewacjach znajduje się wciąż przeszło 1,3 mld mkw płyt azbestowo-cementowych, czyli około 15 mln ton. Na wsiach więcej niż w miastach. W gminie Grabica w powiecie piotrkowskim inwentaryzacja wykazała, że łączna masa wyrobów azbestowych opiewa na wagę około 5 mln 787 tys. 144 kg.