W galerii Focus Mall można oglądać wystawę podsumowującą projekt Fotograficznego Archiwum Miasta. To inicjatywa Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego, które realizowana była przez kilka ostatnich lat.
Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego stworzyło Fotograficzne Archiwum Miasta. Autorem projektu został Witold Stawski członek Zarządu TPPT. Wszystko zaczęło się w 2018 roku. W Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK podsumowano realizację całego przedsięwzięcia.
Fotograficzne Archiwum Miasta to inicjatywa Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego, która realizowana jest od 2018 roku. W najbliższy poniedziałek zaplanowano uroczyste podsumowanie projektu.
Zdjęcie zatytułowane "Kamień pamięci" autorstwa Eweliny Jędruszek zajęło pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym "Znane i nieznane miejsca pamięci trudnej historii Polaków w mojej okolicy", który został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim w ramach międzynarodowego projektu FARO, w którym nasz powiat bierze udział.
Gdy ceny prądu gwałtownie rosną, w świetle współczesnych kryzysów na rynku energii niezwykle funkcjonalnym, ekologicznym, a przede wszystkim ekonomicznym rozwiązaniem okazuje się instalacja paneli fotowoltaicznych. Jak działają panele słoneczne? Instalacje fotowoltaiczne przekształcają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną pod postacią prądu stałego. Ta następnie zostaje przekształcona w prąd przemienny, jaki znajduje się w gniazdkach elektrycznych. Dziś jak nigdy dotąd warto zainwestować w fotowoltaikę, rozwiązanie najbardziej ekologiczne, generujące w naszych budżetach spore oszczędności poprzez obniżenie ceny rachunków, zupełnie pokrywające zapotrzebowanie na energię mniejszego czy większego gospodarstwa domowego. JB Energia Fotowoltaika Piotrków Trybunalski to doświadczona firma z branży OZE, projektująca panele fotowoltaiczne dla domu, przemysłu czy rolnictwa.
„Znane i nieznane miejsca pamięci trudnej historii Polaków w mojej okolicy” - to tytuł kolejnego konkursu fotograficznego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie.
„Przeszłość oświetlona błyskiem magnezji” - to tytuł książki Jacka Ziętka, znanego piotrkowskiego archeologa i pracownika piotrkowskiego Archiwum Państwowego. Publikacja jest owocem wielu lat badań źródłowych dotyczących historii piotrkowskiej fotografii oraz znanych i zapomnianych atelier fotograficznych.
„Przeszłość oświetlona błyskiem magnezji” - to tytuł książki Jacka Ziętka, znanego piotrkowskiego archeologa i pracownika piotrkowskiego Archiwum Państwowego. Publikacja jest owocem wielu lat badań źródłowych dotyczących historii piotrkowskiej fotografii oraz znanych i zapomnianych atelier fotograficznych.
Wernisaż wystawy fotograficznej, która jest efektem współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie oraz Stowarzyszenia Fotograficznego „Kreatywni” odbył się w czwartek w głównej siedzibie piotrkowskiego MOK-u.
"Żaglówką na południe..." - to tytuł wystawy fotograficznej Tomasza Lenarczyka, której wernisaż odbędzie się 6 października 2022 roku o 18.00 w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK, ul. Słowackiego 13.