Kiepską ocenę urzędującym władzom miasta wystawili miejscy radni SLD, którzy wczoraj zwołali konferencję "Piotrków na progu kryzysu".
W idealnym stanie oddano go do użytku ponad rok temu. Dziś niewiele pozostało z tamtego widoku. Brakuje klamek w drzwiach, zniszczone są włączniki od światła, ściany ozdobione napisami z krwi i farby, mnóstwo śmieci, mimo codziennej pracy sprzątaczki, i powybijane szyby. Libacje na klatce schodowej nie są tu rzadkością. Mowa o komunalnym bloku przy ulicy Iwaszkiewicza. Większość mieszkańców ma już dość mieszkania w takich warunkach.
Blok przy ulicy Iwaszkiewicza zaadaptowany został do celów mieszkaniowych po ówczesnym akademiku. Jest lokalem komunalnym. Wyremontowany i oddany do użytku został w lutym ubiegłego roku. Przyszli mieszkańcy tego miejsca z tzw. listy oczekujących cieszyli się z nowego, atrakcyjnego lokum. Niektórzy jednak szybko się rozczarowali. Zaskoczeni "różnorodnością" stylu życia niektórych mieszkańców, mają dość tego miejsca.
Władze miasta oraz inwestor Fokus Park wspólnie zastanawiają się, jak rozwiązać problemy komunikacyjne, które narastają wraz z rozpoczęciem kolejnej budowy w okolicach ul. Modrzewskiego.
Dawno, dawno temu, za górami, za lasami urodziła się maleńka, śliczna dziewczynka. Była tak mała, że mieściła się na dłoni dorosłego człowieka. Ważyła 600 gramów i mierzyła 33 centymetry. Jej rodzice nadali jej imię Calineczka.Tak naprawdę dziewczynka ma na imię Natalia, urodziła się trzy lata temu i do niedawna mieszkała w Piotrkowie Trybunalskim. Radość, płacz, strach, śmiech. Takie emocje towarzyszyły rodzicom Natalki, kiedy przyszła na świat. Poród w 24. tygodniu ciąży był konieczny, a zespół lekarzy ratował nie tylko dziecko, ale również i matkę. Każda bajka kończy się dobrze.
Duże zmiany w czołówce tabeli grupy I w trzeciej lidze. Wydział Gier Mazowieckiego ZPN zweryfikował wynik meczu 27. kolejki Concordia Piotrków z OKS Olsztyn (na boisku 0-0) jako walkower 3:0 dla olsztynian.
Wsypał ich skruszony przestępca, skazał sąd w Piotrkowie. Dwaj mężczyźni, którzy chcieli zlecić zabójstwo dziennikarza Piotra Najsztuba, spędzą w więzieniu 7 i 8 lat.
Udając akwizytorki okradały mieszkania. Ich ofiarą padło małżeństwo w wieku 78 i 82 lat mieszkające przy ulicy Roosevelta.
Chociaż kara kończy mu się dopiero w lutym 2010 roku, Waldemar Matusewicz, były prezydent Piotrkowa i były marszałek województwa łódzkiego, chce odzyskać wolność już przed nadchodzącymi wakacjami. Do piotrkowskiego sądu wpłynął właśnie wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbywania reszty kary. W imieniu Matusewicza złożył go mecenas Marek Kałuża.
Jeszcze kilka tygodni temu władze miasta informowały, że wreszcie - po wielu miesiącach dyskusji - podjęta została decyzja o lokalizacji schroniska dla bezpańskich zwierząt. Dziś pojawiły się kolejne wątpliwości. Niepokój w tej sprawie zasiali radni, pytając podczas minionej sesji Rady Miasta, czy to prawda, że piotrkowskie bezpańskie psy zostaną przeniesione do schroniska w Bełchatowie. Plotki o nowej koncepcji władz miasta zaskoczyły wszystkich, a szczególnie pracowników schroniska, którzy mieli nadzieję, że władze miasta potraktowały wreszcie problem piotrkowskiego schroniska poważnie.
Reprezentanci stowarzyszenia "Busola dla Artystycznie Uzdolnionych Dzieci" zdobyli główne nagrody na dwóch najbardziej prestiżowych ogólnopolskich festiwalach teatralnych.