Niewiele jest w Polsce jednostek strażackich, które mogą się poszczycić 110-letnią historią. Taki niezwykły jubileusz obchodziła 1 lipca Ochotnicza Straż Pożarna w Krzyżanowie.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt „Piotrków Trybunalski i Opole – 800 lat – rocznica, która łączy".
W poniedziałek odbyła się uroczysta sesja popularno-naukowa Rady Miejskiej w Sulejowie zwołana z okazji 90. rocznicy odzyskania praw miejskich przez Miasto Sulejów oraz pierwszych wyborów do Rady Miejskiej w Sulejowie.
Uczniowie, kombatanci, parlamentarzyści, przedstawiciele miasta, powiatu i województwa, policjanci, strażnicy miejscy, harcerze uczestniczyli w uroczystościach zorganizowanych z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Od mszy świętej w amfiteatrze miejskim (godz. 10.00) rozpoczną się miejskiej obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Wiosną 1940 roku radzieccy policjanci polityczni (NKWD) rozstrzelali ponad 20 tysięcy obywateli naszego kraju, w tym wielu oficerów wojska i policji, nauczycieli, profesorów i posłów przebywających w obozach na terenie ZSRR. Zbrodnia katyńska to jedna z największych tragedii narodu polskiego. W niedzielę, 23 kwietnia w Piotrkowie hołd ofiarom oddali m.in. członkowie Stowarzyszenia Rodzina Katyńska Ziemi Piotrkowskiej, samorządowcy, policjanci oraz przedstawiciele piotrkowskich szkół.
12 kwietnia przypada druga rocznica śmierci gen. bryg. Stanisława Burzy-Karlińskiego - legendarnego dowódcy partyzanckiego z okresu II wojny światowej, przez stalinowski sąd skazanego na karę śmierci, więźnia Wronek.
1963 – tyle metrów mieli do przebiegnięcia uczestnicy Biegu Wilczym Tropem, który wystartował w niedzielę w samo południe w Piotrkowie.
W tym roku przypada 90 rocznica nadania głównej ulicy w Piotrkowie imienia Juliusza Słowackiego. Z tej okazji przypominamy wydarzenie, które zainspirowało piotrkowskie władze do uczczenia w ten sposób jednego z trójcy narodowych wieszczów polskich. To było wielkie państwowe widowisko. W Piotrkowie specjalny pociąg wiozący trumnę ze zwłokami Juliusza Słowackiego na Wawel zatrzymał się na osiem minut. Witały go tłumy wiwatujących piotrkowian, wojsko, przedstawiciele lokalnych władz i pobliskiej Łodzi.
Przedszkole Niepubliczne im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Piotrkowie świętowało swoje 15-lecie.