MKS Piotrkowianin, który miał "podane na tacy" zwycięstwo w Opolu z Gwardią, zamiast zapewnić sobie bezpośrednie utrzymanie w lidze, najprawdopodobniej postanowił potrzymać kibiców w niepewności. Przegrał w Opolu 26:27 i zagra 15 maja z Zagłębiem Lubin o to, aby nie grać dodatkowych spotkań z Padwą Zamość.
Nie udało się szczypiornistom Piotrkowianina przełamać wyjazdowej niemocy w tym sezonie. W spotkaniu otwierającym 10. serię PGNiG Superligi nasz zespół przegrał w Opolu z Gwardią 22:26 (11:12. O wyniku końcowym znów niestety zdecydowała słaba skuteczność.
To nie był mecz dla ludzi o słabych nerwach. Obfitował w niesamowite wręcz zwroty sytuacji, a zakończył się rzutami karnymi. To pierwszy w tym sezonie podział punktów szczypiornistów Piotrkowianina. W meczu 21. Serii PGNiG Superligi Gwardia Opole zremisowała z MKS-em 30:30 (15:10), aby zdobyć dodatkowy punkt rzutami karnymi wygranymi 3:0. Klasę pokazał niezwykle doświadczony Adam Malcher.
Od przegranej rozpoczął rundę rewanżową PGNiG Superligi zespół Piotrkowianina. Nasza drużyna uległa Gwardii Opole 29;35 (13:18), a duży wpływ na końcowy wynik miał fatalny początek. Po 10. minutach goście prowadzili bowiem 9:3.
Po przegranej we własnej hali z MMTS Kwidzyn w zaległym spotkaniu z pierwszej rundy, szczypiorniści Piotrkowianina mieli dwa tygodnie na przygotowanie się do rundy rewanżowej. Nasz zespół zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów, a w sobotni wieczór zmierzy się z szóstą drużyną w tabeli Superligi, Gwardią Opole.
Bardzo emocjonujące widowisko stworzyli zawodnicy Gwardii Opole i Piotrkowianina w spotkaniu 1. Serii nowego sezonu 2020/2021 w męskiej PGNiG Superlidze. Nasz zespół podjął walkę z faworytem, prowadził do przerwy różnicą dwóch trafień, ale niestety ostatecznie zszedł z boiska pokonany. Do pozytywów można zaliczyć udany debiut nowych zawodników.
Jest piotrkowianką, która do matury była opolanką, potem wytrwałą warszawianką. Pisze o swojej przygodzie z Opolskim Festiwalem Piosenki, do którego ubierała gwiazdy estrady. Prezentujemy historię Kaliny Paroll.
Bożena Gęgotek i Czesław Kuźniak zostali laureatami konkursu, który odbył się w ramach projektu „Piotrków Trybunalski i Opole – 800 lat – rocznica, która łączy”, organizowanego przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ich prace – fotograficzna i plastyczna – przedstawiające zabytki Piotrkowa zdobyły największe uznanie wśród jurorów. Uroczysty finał i wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek 16 października w siedzibie OEA.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt „Piotrków Trybunalski i Opole – 800 lat – rocznica, która łączy".
Pewien niewielki może, ale jednak problem. Ma kształt górki porośniętej krzakami.