Dzisiaj o godzinie 6.20 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej komendy Policji na ulicy Kopernika zatrzymali busa do kontroli drogowej.
Kilka cieplejszych dni bez opadów sprawiło, że ludzie już zaczęli wypalać trawy na łąkach i polach. W ciągu zaledwie paru dni (25 lutego - 4 marca) na terenie miasta i jego obrzeżach doszło do 29 pożarów.
Na koniec lutego zarejestrowanych było prawie 8800 bezrobotnych. W stosunku do grudnia 2010 roku to bardzo duży skok.
Kilkudziesięciu uczniów z piotrkowskich szkół miało ostatnio okazję przekonać się, jak wygląda praca strażaka. W ramach programu “Infrastruktura i Środowisko” Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wraz z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej przeprowadziło dla uczniów gimnazjów prelekcje i pokazy w zakresie bezpiecznych zachowań podczas zimy.
Strażacy postanowili pomóc piotrkowianom i sprawdzać, czy z piecyków gazowych nie wydostaje się czad. W czwartek pukali do drzwi mieszkańców ulicy Ściegiennego.
Aż 29 pożarów suchych traw, w tym jeden o powierzchni 10 hektarów gasili w minionym tygodniu piotrkowscy strażacy. W tym roku sezon na bezmyślne wypalanie traw rozpoczął się znacznie szybciej.
Bezrobocie w regionie piotrkowskim ciągle rośnie. W tym samym okresie ubiegłego roku w urzędzie pracy rejestrowało się znacznie mniej osób, niż obecnie. Na znalezienie zatrudnienia najbardziej liczyć mogą pracownicy popularnych zawodów. Jakich najczęściej poszukuje się na piotrkowskim rynku pracy?
Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie nie wie, na co przeznaczyć pieniądze. Nie wie, bo prognozy zakładają, że będzie ich znacznie mniej niż w ubiegłym roku. - Będzie ciężko, a jeżeli się nie postaramy – w przyszłym roku będzie jeszcze gorzej. Może dojść nawet do redukcji zatrudnienia w naszym urzędzie.
Jeśli korzystasz z bankowości elektronicznej, jeśli autoryzacja operacji na twoim koncie jest potwierdzana esemesami – zachowaj ostrożność! Odnotowano nowy sposób kradzieży pieniędzy z internetowych kont bankowych. Przestępcy, korzystając ze stworzonych przez siebie fałszywych stron banków, są w stanie nie tylko przejąć dane pozwalające wejść na konto internetowe, ale też dotrzeć do kodów autoryzujących transakcje, które są przesyłane w SMS-ach na telefony komórkowe. Aby nie dać się oszukać, należy pamiętać o paru prostych zasadach.
Znowu „Trzeźwy poranek” dla niektórych okazał się nietrzeźwym.